• سه شنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9511-3184-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرماندار ويژه جهرم:

تهديد باران سيل‌آسا به فرصت تبديل شد

فرماندار ويژه شهرستان جهرم اعتقاد دارد كه با تدابير انديشيده‌ شده، مديريت مناسب بحران و همراهي و همكاري و تعامل مطلوب تمام سازمان‌ها،‌ نهادها، اداره‌ها و مردم، تهديد باران سيل آسا به فرصت تبديل شد.

علي‌رضا صحرائيان، در گفت و گو با ايسنا، در خصوص وضعيت شهرستان جهرم در رويارويي با باران بي‌سابقه دوشنبه، گفت: علي‌رغم بارش بيش از 102 ميلي‌متر باران در شهرستان جهرم،‌ نه تنها حادثه‌اي منجر به وارد شدن خسارت سنگين جاني و مالي نداشتيم بلكه تهديد را در بخش‌هايي به فرصت تبديل كرديم.

صحرائیان ضمن ابراز خشنودی از بارش‌های قابل ملاحظه و با بيان اينكه مجموع کل بارش سال زارعی در جهرم بیش از ۲۱۲ ميلي‌متر بوده است، از ذخیره‌ی بیش از ۴۲ میلیون متر مکعب آب پشت سدهای خاکی و تغذیه‌ی مصنوعی شهرستان جهرم خبر داد و گفت: با پیش‌بینی‌هایی که از قبل انجام شده بود، امروز شاهد جمع‌آوری میزان مناسبی اب در پشت سدهای خاکی، تغذیه‌ی مصنوعی و کنترل سیلاب در بخش‌های مختلف شهرستان بودیم.

وی گفت: سعی کردیم در این بارش‌ها، تهدید سیل را به فرصت جمع‌آوری آب تبدیل کنیم که این خود نمونه‌ای از محقق‌شدن اقتصاد مقاومتی در حوزه‌ی منابع طبیعی، آب‌خیزداری و کشاورزی است.

فرماندار ویژه‌ جهرم گفت: امیدوارم با مدیریت صحیح در حوزه کشاورزی بتوانیم گام موثری در توسعه کشاورزی شهرستان که نقش مهمی در پایین‌آوردن نرخ بیکاری و تأمین معیشت مردم دارد، برداریم.

وي ضمن تأکید بر لزوم مدیریت جهادی، اظهار داشت: تمام تلاش خود را برای محقق شدن اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری خواهم کرد تا این مسیله مهم تنها به شعار در شهرستان جهرم مبدل نشود.

فرماندار جهرم در خصوص وضعیت ساکنان روستای یرج از توابع بخش سیمکان جهرم که در معرض سیلاب و سرریز سد سلمان فارسي قرار داشتند گفت: تخلیه‌ی کامل روستا انجام شد و ۲۰ خانوار ساكن در اين مكان که در حدود ۳۵ کیلومتری جهرم است، به شهر جهرم منتقل شدند.

وی بیان کرد: انتقال روستاییان توسط بخشداری انجام شد و برای جلوگیری از سرقت اموال روستانشینان نیز پیش‌بینی لازم انجام شده است.

فرماندار شهرستان جهرم خاطرنشان کرد: مردم روستای یرج در سالن سرپوشیده‌ی هلال احمر شهر جهرم اسکان داده شده‌اند و امکانات لازم نیز در اختیار آنان قرار می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: