• چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-9814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

هشدار مديريت بحران استان فارس/
سامانه بارشي از امروز فعال مي‌شود

مديركل مديريت بحران استانداري فارس نسبت به فعال شدن سامانه جديد بارشي از امروز در مركز و جنوب استان فارس هشدار جدي داد.

حسن فياض‌پور صبح چهارشنبه 27 بهمن در گفت و گو با ايسنا، افزود: با توجه به پيش‌بيني‌هاي انجام شده، بارش‌هاي شديد، مداوم، رعد و برق، صاعقه و كاهش 5 تا 12 درجه‌اي دماي هوا در نقاط مختلف محتمل خواهد بود.

وي با بيان اينكه سامانه بارشي احتمالا از ظهر امروز فعال خواهد شد، گفت: اين سامانه شهرستان‌هاي مركزي و جنوبي و شرقي استان فارس را درگير كرده و در بخش‌هاي غربي و شمالي، شدت چنداني نخواهد داشت.

فياض‌پور ارائه گزارش در مورد خسارت‌هاي سيل و آبگرفتگي دو روز گذشته در فارس را به بعد از روز شنبه آينده و پس از پايان بارش‌ها موكول كرد و گفت: 72 ساعت بعد از پايان بارندگي، با تكميل ارزيابي‌ها نتايج دقيق اعلام مي‌شود.

او با بيان اينكه هيچ گزارشي در مورد گرفتار شدن دام‌هاي عشاير در مناطق داراب در سيلاب به مديريت بحران استانداري فارس ارائه نشده است، گفت: تصاويري كه در فضاي مجازي در خصوص ريزش كوه در مسير شيراز كازرون منتشر شده بود كذب بوده و مربوط به راه‌هاي شمال كشور است.

فياض‌پور تاكيد كرد كه در فارس تمام مسيرهاي تردد باز است جز مسير شيراز به جهرم و گفت: با توجه به فعال شدن سامانه جديد بارشي و حجم بارش پيش‌بيني شده براي اين سامانه، به تمام فرمانداران هشدارهاي لازم داده شده است.

مديركل مديريت بحران استانداري فارس تاكيد كرد كه از دستگاه‌هاي ذيربط خواسته شده كه با توجه به تكميل حجم كانال‌هاي تغذيه مصنوعي، سدهاي خاكي، آبخوان‌ها و آبخيزها، دريچه‌هاي اين كانال‌ و سدها مسدود شود.

فياض‌پور گفت: با توجه به بارندگي‌هاي اخير و اشباع لايه‌هاي بالايي خاك و با عنايت به توان سامانه بارشي پيش‌رو، احتمال آّبگرفتگي معابر، جاري شدن سيل و سيلاب و بروز مشكلاتي در مسير رودخانه‌هاي فصلي نقاط مركزي و جنوب و شرقي فارس، وجود دارد.

مديركل مديريت بحران استانداري فارس با تصريح اينكه تمام دستگاه‌هاي اجرايي، نهادها و سازمان‌هاي عضو ستاد بحران و نهادهاي نظامي و انتظامي استان، در آماده‌باش 100 درصدي هستند، از تلاش‌هاي انجام شده طي ساعت‌هاي گذشته قدرداني كرد.

فياض‌پور همچنين از با قدرداني از خبرنگاراني كه براي كسب اخبار موثق از طريق مديريت بحران اقدام مي‌كنند، تاكيد كرد: مردم اخبار موثق را تنها از طريق صدا و سيما و خبرگزاري‌هاي رسمي دنبال كرده و كمتر به اخبار منتشر شده از سوي فضاي مجازي، اعتنا داشته باشند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: