• جمعه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-11814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماينده مردم جهرم در مجلس:

آسيب جدي به سه پل ورودي جهرم/
تخريب 100 درصدي 700 ساختمان

نماينده مردم جهرم در مجلس شوراي اسلامي گفت: به واسطه حجم بالاي بارندگي كه بيش از 300 ميلي‌متر گزارش شده است، سه پل در اين شهرستان خسارت ديده و 700 ساختمان به شكل 100 درصد تخريب شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، دكتر محمدرضا رضائي كوچي جمعه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: میزان بارندگی در بخش‌های شهرستان جهرم متفاوت بوده است، در بعضی بخش‌ها، نزدیک به ۴۰۰میلی‌متر و در خود شهرستان بیش از ۳۰۰میلی‌متر و این عدد در بعضی مناطق کمتر و زیادتر بوده است.

وی افزود: متأسفانه به دلیل حجم زیاد آب بارندگی، سه پل ورودی شهرستان جهرم را از دست داده‌ایم. جاده‌ی اصلی جهرم به شیراز به دلیل ریزش پل کشه برفی مسدود شده و امروز نیز پل ورودی جهرم از سمت لار تخریب شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به بالابودن حجم خسارات سیل اخیر و اهمیت حضور مسئولان کشوری در جهرم گفت: ۷۰۰ساختمان روستایی و شهری تخریب صد در درصد شده، ۵روستا در شهرستان تا کنون تخلیه و ۲۰روستا ارتباط زمینی خود را از دست داده‌اند.

 وی ضمن تشکر از ستاد بحران شهرستان از ستاد بحران کشور و استان درخواست کمک بیشتر برای روستاییان کرد و گفت: بالگرد هلال احمر دیروز برای کمک‌رسانی به ۲۰ روستایی که‌ از ارتباطشان با ما قطع شده وارد جهرم شد؛ اما متاسفانه به خاطر وضعیت آب و هوا نتوانست به آن منطقه پرواز کند و این مردم حتی از نظر آذوقه نیز در مضیقه‌اند.

رضایی با اشاره به شرایط سخت روستاها گفت: کمک‌های اولیه باید هر چه سریعتر انجام گیرد و کمبود نایلون پتو و مواد غذایی در الویت دستگاه‌های امدادی قرار گیرد.

عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي از در محاصره‌ی سيل قرار گرفتن عشایر شهرستان و دام‌هایشان خبر داد و گفت: باید در اسرع وقت مسئولان کشوری و استانی با سفر به جهرم از نزدیک به بررسی مسائل بپردازند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: