• جمعه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-12214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شيراز مطرح كرد:

تلاش براي رفع مشكل خيابان زند طي 3 روز آينده

شهردار شيراز گفت: با توجه به نشست زمين در بخشي از خيابان‌زند در محدوده حمام بهارستان، تلاش براي ترميم مسير و رفع مشكل از زمان بروز مشكل آغاز شده و اميدواريم طي 3 روز آينده به نتيجه برسد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي‌رضا پاك‌فطرت عصر جمعه 29 بهمن و در خصوص بروز مشكل نشست زمين در محدوده خيابان زند، گفت: نشست زمين در محل كارگاه ايستگاه مترو وكيل صبح امروز و به‌دنبال بارش‌هاي شديد شب گذشته ايجاد و موجب بروز مشكلاتي شده است.

وي با بيان اينكه علت فرونشست زمين، سست بودن خاك اين منطقه و نشت آب از لوله جمع‌آوري آّب‌هاي سطحي شهر حادث شده است،‌ گفت: اين ايستگاه يكي از ايستگاه‌هايي بود كه به‌دليل مشكلات سازه‌اي و براساس نظرات مشاوران به اين نتيجه رسيده بوديم كه آن را احداث نكنيم.

شهردار شيراز با اشاره به مشكلاتي كه اجراي ايستگاه قطار شهري و حفاري‌هاي لازم براي احداث آن در محدوده بازار و بافت قديمي شيراز، مي‌توانست به‌دنبال داشته باشد، گفت: با توجه به درخواست‌هاي بازاريان و مصوبه شوراي محترم شهر شيراز، اجراي اين ايستگاه با روشي كه موجب مسدود شدن خيابان نشود، آغاز شد.

وي گفت: در بارندگي اخير بالغ بر 50 ميلي‌متر باران در يك محدوده زماني چند ساعته و نوع خاك، بخشي از خيابان در محدوده كارگاه مترو به عمق 10 تا 15 متر نشست كرده و همين حفره موجب شد كه با پيگيري شهرداري، براي ممانعت از بروز مشكل، انشعاب‌هاي گاز و برق در اين محدوده قطع شود.

پاك‌فطرت با بيان اينكه پارگي لوله انتقال آب‌هاي سطحي موجب وارد شدن آب به محدوده حفاري كانال قطار شهري شده است، گفت: شهرداري با استفاده از پمپ‌هاي قوي، از صبح تاكنون در حال پمپاژ آب است.

او اضافه كرد: برنامه‌ريزي براي مرمت كانال انتقال آبهاي سطحي انجام شده و اميدواريم طي سه روز آينده نسبت به ترميم قسمت نشست كرده اقدام و جريان ترافيك را به حالت عادي بازگردانيم.

پاك‌فطرت از شهروندان درخواست كرد كه طي سه‌روز آينده براي تردد در مسير خيابان زند، حد فاصل دروازه سعدي تا چهارراه زند، از مسيرهاي جايگزين استفاده كنند و افزود: خوشبختانه و علي‌رغم بارندگي شديد چندساعته، مشكل خاصي در شهر نداشتيم.

شهردار شيراز گفت: جز در نقاطي كه كارگاه‌هاي عمراني است، در ساير نقاط شهر بارندگي مشكل زيادي را ايجاد نكرد.

به گزارش ايسنا، به‌دنبال بارندگي شب گذشته و صبح امروز، بخشي از تونل قطار شهري در محل ايستگاه وكيل خيابان زند حد فاصل چهارراه دروازه سعدي و زير گذر زند، نشت كرد و يك پايه ستون برق و يك درخت را بلعيد.

اين حادثه قطع گاز و برق در محدوده‌اي از اين خيابان و انسداد مسير از ميدان ولي‌عصر به سمت چهارراه زند را به‌دنبال داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: