• جمعه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-12414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

محمديان مطرح كرد:

ايمن‌سازي كامل محدوده نشست زمين در خيابان زند/
خطري ساختمان‌هاي اطراف را تهديد نمي‌كند

رئيس كميسيون عمران شوراي اسلامي شهر شيراز گفت: ايمن‌سازي كامل در محدوده نشست كرده خيابان زند انجام شده و هيچ خطري خانه‌ها و ساختمان‌هاي اطراف را تهديد نمي‌كند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، رضا محمديان عصر جمعه 29 بهمن در جمع خبرنگاران گفت: بخشي از يك ساختمان در اين محدوده دچار مشكل شده است كه اين واحد در تملك شهرداري قرار دارد و هيچ كس در آن ساكن نيست.

او با بيان اينكه حدود 7 واحد مسكوني اطراف نيز در ساعت‌هاي اوليه بروز مشكل تخليه و محدوده ايمن‌سازي شده است، گفت: با توجه به اينكه ترميم مسير و رفع مشكل، ممكن است 2 الي سه روز به‌طول انجامد، از شهروندان درخواست مي‌شود كه در ترددهاي خود را برنامه‌ريزي كرده و از مسيرهاي جايگزين استفاده كنند.

محمديان با بيان اينكه با هماهنگي نيروي انتظامي، پليس راهور و شهرداري، مسير مسدود و علائم هشدار دهنده نصب شده است، گفت: از شهروندان درخواست مي‌كنيم كه تحت هيچ شرايطي در اين محدوده تردد نداشته باشند تا وضعيت كارگاه به حالت عادي بازگردانده شود.

عضو شوراي اسلامي شهر شيراز همچنين گفت: فرونشست زمين در اين محدوده به‌دليل سستي خاك و نفوذ آب‌هاي ناشي از بارندگي از كانال جمع‌آوري آب سطحي، اتفاق افتاده و تنها بخشي از تونل حفاري شده قطار شهري را شامل مي‌شود.

او عمق نقطه نشست كرده را حدود 15 متر اعلام و اضافه كرد: بي‌ترديد اگر شهرداري شيراز تمهيدات لازم براي جمع‌آوري آب‌هاي سطحي و انتقال آن با استفاده از كانال‌هاي سرپوشيده را قبلا انجام نداده بود، ابعاد اين حادث بسيار بزرگتر بود.

محمديان با تصريح اينكه وقوع چنين حادثه‌اي با توجه به شيوه كار در تونل مترو، قابل پيش‌بيني نبوده است، گفت: طي 4 سال گذشته و با تصميم شوراي اسلامي شيراز بالغ بر 60 ميليارد تومان براي سرپوشيده كردن و مرمت جداول و كانال‌هاي انتقال روان‌آب سطحي در شيراز هزينه شده است.

او با بيان اينكه بالغ بر 20 ميليارد تومان طي اين مدت صرف ديواره‌گذاري و مرمت ديواره‌هاي مسير رودخانه خشك شيراز شده است، گفت: اقدامات اجرا شده توسط شهرداري شيراز، شهر را در سطحي مناسب از تاب‌آوري در برابر بارندگي‌هاي شديد قرار داده است.

محمديان وقوع آب‌گرفتگي به دليل حجم بارندگي و محدوديت كانال‌ها و جداول انتقال آب سطحي را امري محتمل دانست و گفت: بايد توجه داشت كه بالغ بر 40 ميلي‌متر باران ظرف مدت زمان كوتاهي نازل شده است.

به گزارش ايسنا، به‌دنبال بارندگي شب گذشته و صبح امروز، بخشي از تونل قطار شهري در محل ايستگاه وكيل خيابان زند حد فاصل چهارراه دروازه سعدي و زير گذر زند، نشت كرد و يك پايه ستون برق و يك درخت را بلعيد.

اين حادثه قطع گاز و برق در محدوده‌اي از اين خيابان و انسداد مسير از ميدان ولي‌عصر به سمت چهارراه زند را به‌دنبال داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: