• دوشنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-2480-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر کل آموزش و پرورش فارس عنوان كرد:

كاهش 11 درصدي اسكان مسافران در نوروز 96

مديركل آموزش و پرورش استان فارس با اشاره به كسب رتبه برتر اسكان مسافران نوروزي توسط اين استان در نوروز 96، گفت: امسال در مقايسه با سال 95 شاهد كاهش حدود 11 درصدي در اسكان ميهمانان نوروزي در مدارس و مجموعه‌هاي تحت مديريت اين اداره كل بوديم.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، حميد‌رضا آذري گفت: با پایان کار ستاد اسکان ميهمانان نوروزی در آموزش پرورش فارس این اداره کل توانست برای پنجمین سال پیاپی رتبه برتر کشور را در پذیرش و اسکان مهمانان نوروزی در مدارس به خود اختصاص دهد.

آذری با اشاره به اینکه در نوروز 95 بیش از 2 میلیون و 92 هزار و 369 نفر روز مسافر، در مدارس و مراکز  رفاهی آموزش و پرورش فارس اسکان داده شدند، گفت: در نوروز 96 با اسکان 1 میلیون و 856 هزار و 643 نفر روز شاهد کاهش 11 درصدی اسکان مهمانان نورزی در فارس بوديم.

وي با يادآوري اينكه علي‌رغم كاهش آمار، بار ديگر فارس رتبه برتر كشور در اسكان مسافران را كسب كرد، گفت: امسال نزدیک به  11 میلیون نفر روز مهمانان نوروزی در کل کشور در مدارس اقامت داشتند و استان فارس میزبان 17 درصد کل مهمانان نوروزی اسکان یافته در مدارس کشور بود.

رئیس ستاد اسکان مهمانان نوروزی آموزش و پرورش فارس در خصوص شهرستان‌هایی که بیشترین پذیرش ميهمان نوروزی در مدارس استان را داشتند، افزود: شیراز، کازرون، مرودشت و آباده شهرستان‌هایی بودند که بیشترین اسکان مهمانان نوروزی در مدارس را به خود اختصاص دادند.

آذری همچنین گفت: ميهمانان استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی، کرمان و خراسان رضوی بیشترین استان‌هایی بودند که از ظرفیت مدارس استان فارس برای اسکان استفاده کردند.

رئیس ستاد اسکان ميهمانان نوروزی آموزش و پرورش فارس همچنین به اقدامات این اداره کل در خصوص اسکان مهمانان نوروزی اشاره و اضافه کرد: امسال 68 پایگاه پذیرش ميهمانان نورزی در سراسر استان راه‌اندازی شد که سهم شیراز نیز 5 پایگاه پذیرش بود.

آذری گفت: مهمانان نوروزی در 18 هزار و ۳۰۰ کلاس در قالب هزار و ۹۶۰ مدرسه در استان اسکان داده شدند و علاوه بر کلاس‌های درس، بیش از 1 هزار و 857 تخت در خوابگاه‌های دانش آموزی و دانشگاه فرهنگیان و خانه‌های معلم و 36 سالن ورزشی و 26 اردوگاه دانش آموزی و نمازخانه‌های مدارس درسراسر استان فارس نیز در روزهای شلوغ و ازدحام و همچنین روزهای بارانی و برودت هوا، کار اسکان در اين اماكن انجام مي‌شد.

رئيس ستاد اسکان مهمانان نوروزی آموزش و پرورش فارس در خصوص ظرفیت پذیرش میهمان در شیراز نیز گفت:‌در شهر شیراز 570 مدرسه که شامل 5 هزار 150 کلاس، 5 خانه معلم با تخصیص 120 اتاق، 5 خوابگاه دانش آموزی با ظرفیت 400 تخت، 3 خوابگاه دانشجویی با ظرفیت 600 تخت، 8 سالن ورزشی نیز آماده پذیرش میهمانان بود.

آذری گفت: درمجموع آموزش و پرورش استان توانست ظرفیت اسکان 320 هزار نفر شب در استان و180 هزار نفر شب در شیراز را ایجاد کند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان كرد: تاصبح روزیک شنبه 13 فروردین نزدیک به 623هزارو هشتصد نفر در قالب 170 هزارخانواده و در مجموع 1 میلیون و 856 هزار و 643 نفرروز در مدارس و اماکن متعلق به اين اداره كل اسكان داده شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: