• سه شنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-1473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رضايي در گفت و گو با ايسنا مطرح كرد

توسعه‌ شبکه ریلی فارس و راه‌اندازي مجدد فرودگاه جهرم

نماینده مردم جهرم و رئیس کمیسیون عمران مجلس از ضرورت‌ تلاش‌ها براي توسعه شبكه ريلي استان فارس و راه‌اندازي مجدد فرودگاه جهرم به‌عنوان اولويت‌هاي مهمي كه بايد مد نظر قرار گيرد، ياد كرد.

دكترمحمدرضا رضايي كوچي در گفت و گو با ايسنا منطقه فارس گفت: با تلاش‌های مجمع نمایندگان استان به دنبال جذب فاينانسر و مشارکت بخش خصوصی و جذب کمک‌های دولتی برای اجرای پروژه راه‌آهن شیراز- بوشهر است.

رضايي گفت: یکی از برنامه‌های توسعه‌ شبکه‌ ریلی در استان فارس، پروژه‌ راه‌آهن شیراز- جهرم- لار-بندرعباس است که اجرای آن نقش بسيار مهمي در توسعه استان دارد؛ البته پروژه راه‌آهن شیراز به گل‌گهر سیرجان نیز از پروژه‌های اولویت‌دار استان در سال ۹۶ به‌شمار مي‌رود كه مجمع نمايندگان آن را دنبال مي‌كند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس از راه‌اندازی قطار سریع‌السیر در مسیر شیراز-اصفهان نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: فاینانسور این پروژه انتخاب و عملیات اجرایی آن شروع شده است.

رضايي همچنين به تلاش‌هاي انجام شده براي تکمیل پروژه‌ بزرگ‌راه شیراز-اصفهان نیز اشاره و اضافه كرد: با تکمیل این بزرگ‌راه فاصله‌​ زمانی دسترسي این دو شهر بیش از یک ساعت کوتاه خواهد شد و اين موضوع نقشی مهم را در کاهش مصرف انرژی خواهد داشت.

وي از تلاش‌ها براي راه‌اندازی مجدد فرودگاه جهرم خبر داد و گفت: بر اساس قراردادهای خرید هواپیماهای کشوری، فرودگاه جهرم نیز مشمول این قراداد می‌شود و هواپیمای بزرگ‌تری نیز در جهرم فرود خواهد آمد.

رضايي افزود: در این راستا توافق سه جانبه‌ای بین وزارت راه، منابع طبیعی و شهرداری جهرم بسته شده و طبق آن باید باند فرودگاه جهرم توسعه‌ بیشتری داده شود تا امكان فرود هواپيماهاي بزرگ در آن باشد؛ پس از انجام این مراحل، موضوع روشنایی فرودگاه در مدت کوتاهی، حدود یک هفته، توسط اداره‌ برق انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: