• سه شنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-3214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

راه‌اندازي دفتر نمايندگي توليت آستان قدس رضوي در فارس/
مهديار: هدف توسعه خدمات آستان به تمام نقاط كشور است

سرپرست دفتر نمايندگي توليت آستان قدس رضوي در فارس، از راه‌اندازي رسمي اين دفتر تا پايان فروردين ماه و با برپايي يك همايش خبر داد و تاكيد كرد كه هدف از راه‌اندازي اين دفتر فعاليت انتخاباتي نبوده بلكه به‌دنبال اجراي منويات مقام معظم رهبري در خصوص توسعه خدمات آستان به تمام نقاط كشور است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، جابر مهدي‌يار، سه‌شنبه 15 فروردين در جمع خبرنگاران گفت: در حكم مقام معظم رهبري به توليت آستان مقدس رضوي، 7 بند دستوري وجود دارد؛ در يكي از اين بندها تاكيد شده است كه خدمات زائران را به خارج از حرم ببريد.

وي با تاكيد بر اينكه توسعه خدمات به زائران حرم رضوي در اقصي نقاط ايران و حتي جهان، مد نظر توليت آستان قدس رضوي است، گفت: خدمات مد نظر با جذب خادم‌ياران در سراسر كشور و در بخش‌هاي مختلف درماني، معيشتي، اشتغال، رفاهي و مشاوره‌اي، به افراد محروم و مستضعف جامعه ارائه خواهد شد.

مهدي‌يار با تاكيد براينكه هنوز دفتر نمايندگي آستان قدس رضوي در فارس رسما آغاز به‌كار نكرده‌ است، از جذب 600 خادم‌يار تاكنون در فارس خبر داد و يادآور شد كه جذب حداقل هزار خادم‌يار جديد تا پايان سال 96 يكي از اولويت‌هاي اين دفتر خواهد بود.

وي يادآور شد: در هر يك از شهرستان‌هاي استان فارس و مناطق يازده‌گانه شيراز يك دفتر نمايندگي تحت نظارت و مديريت دفتر مركزي نمايندگي آستان قدس رضوي راه‌اندازي مي‌شود.

مهدي‌يار با تصريح اينكه تلاش‌ و برنامه‌ريزي‌ها براي برگزاري همايش راه‌اندازي رسمي دفتر نمايندگي آستان قدس رضوي تا پايان فروردين‌ماه مصروف شده است، در خصوص احتمال همزماني اين برنامه‌ها با برنامه سفر رئيس‌جمهور، گفت: ما كار خودمان را انجام مي‌دهيم.

سرپرست دفتر نمايندگي توليت آستان قدس رضوي با بيان اينكه خدمت‌گيرندگان از اين دفتر نيازمندان جامعه هستند، گفت: ساخت زائرسرا در مشهد مقدس را آغاز كرده‌ و براي اين مهم زميني به وسعت هزار متر مربع در نزديكي حرم پيش‌بيني كرده‌ايم؛ اين زائرسرا در 11 طبقه احداث مي‌شود و امكان اسكان 470 زائر را فراهم خواهد كرد.

به گفته او، شناسايي و اعزام زائر اولي‌ها، يكي از اولويت‌ها است كه براي اين مهم، افراد بالاي 40 سالي كه تاكنون موفق به زيارت حرم مطهر امام رضا(ع) نشده‌اند، مد نظر قرار خواهند داشت و در زمينه شناسايي نيز در سه فاز از كميته امداد و بهزيستي، بسيج و مساجد، كمك گرفته مي‌شود.

او با بيان اين نكته كه مسئولان دفاتر در شهرستان‌هاي استان فارس نيز مشخص شده‌اند، گفت: اگرچه حجم موقوفات آستان قدس رضوي در استان فارس زياد نيست اما ساماندهي اين موقوفات در بخش‌هاي مختلف آغاز و تاكنون حدود 10 مورد مشخص شده است.

مهدي‌يار، استفاده از ظرفيت موقوفات براي اجراي اهداف دفاتر نمايندگي آستان قدس رضوي را يادآور و متذكر شد: درآمدهاي كسب شده از محل نذورات مردمي و موقوفات در استان فارس در همين استان هزينه خواهد شد؛ البته بحث ايجاد شغل، كمك به راه‌اندازي مشاغل خانگي نيز مورد توجه قرار دارد.

سرپرست دفتر نمايندگي توليت آستان قدس رضوي در پاسخ به اين سئوال كه آيا چنين اقدامي موازي‌كاري با مسئوليت‌هاي بهزيستي و كميته امداد نخواهد بود، گفت: كميته امداد طي اين سال‌ها تمام قد در عرصه خدمت‌رساني به محرومان و نيازمندان ورود كرده اما تلاش اين نهاد كفايت نيازها را نكرده است.

مهدي‌يار در پاسخ به اين سئوال كه آيا راه‌اندازي دفاتر نمايندگي توليت آستان قدس رضوي، شايبه فعاليت انتخاباتي و سياسي در انتخابات رياست جمهوري را تقويت نمي‌كند؟ گفت: اين موضوع از زمان ابلاغ توليت به آيت‌الله رئيسي مد نظر ايشان بود و در آن زمان هم بحث انتخابات رياست‌جمهوري مطرح نبود.

وي خاطرنشان كرد: 25 درصد از كل نذوراتي كه دفاتر نمايندگي نذوراتي را در سطح استان‌ جمع‌آوري كنند، به‌عنوان كمك از آستان به دفاتر نمايندگي كمك خواهد شد تا در زمينه تحقق اهداف خيرخواهانه و حمايتي و رفاهي و ... هزينه شود.

مهدي‌يار گفت: نماينده ولي فقيه در استان، استاندار، فرمانده سپاه و رئيس سازمان املاك تمليكي فارس و سرپرست دفتر نمايندگي توليت اعضاي شوراي راهبردي را تشكيل مي‌دهند و اين شورا هر 2 ماه يك‌بار جلساتي را برگزار خواهد كرد.

سرپرست دفتر نمايندگي توليت آستان قدس رضوي در فارس گفت: هفت معاون و 12 مشاور به همراه سرپرست دفتر، 20 عضو شوراي اجرايي را تشكيل مي‌دهند كه مصوبات شوراي راهبردي را اجرايي خواهند كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: