• چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

قجری عنوان کرد

رشد 200 درصدی اعتكاف علمي نوروزي دانش آموزان در فارس

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان فارس گفت: حضور دانش آموزان فارس در اعتکاف علمی نوروزی امسال نسبت به سال‌های قبل رشد 200 درصدی داشت.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از آموزش و پرورش فارس، ناصر قجری با اشاره به برخي از امكانات و شرايطي كه در اين زمينه براي دانش آموزان فراهم شده است گفت: اين طرح سال‌هاست اجرا می‌شود اما در سال‌های اخیر استقبال خوبی از سوی خانواده‌ها و دانش‌آموزان وجود دارد.

او ادامه داد: بر همين اساس با برنامه ريزي هاي انجام شده اين طرح در قالب يك برنامه راهبردي تدوين و براي اجرا به تمامي ادارات شهرستانها و مناطق ابلاغ شد .

قجری هدف از اجراي طرح اعتكاف علمي را كيفيت بخشي به فعاليت‌هاي علمي و آموزشي دانش آموزان  و ايجاد فرصتي مناسب براي استفاده اين عزيزان از امكانات و تمهيداتي دانست كه براي مطالعه و درس خواندن از سوي مدارس و ادارات آموزش و پرورش براي آنان فراهم شده است .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با بيان اينكه در هر شهرستان و منطقه يك مدرسه پسرانه و يك مدرسه دخترانه به عنوان پايگاه‌هاي اعتكاف دانش آموزي انتخاب شده است، گفت: اعتكاف علمي دانش آموزان در ايام نوروز فرصت مغتنمي است براي بهره گيري و استفاده از همه امكانات و شرايط براي تقويت بنيه علمي دانش آموزان و افزايش آمادگي آنان براي امتحانات نهايي، كنكور سراسري و ساير رقابت‌هاي علمي .

وي با تاكيد بر اينكه طرح اعتكاف علمي يك برنامه راهبردي در حوزه آموزش متوسطه دوم مطرح شده است، گفت: تمام ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان موظف شده‌اند كه امكانات و زمينه‌هاي مورد نياز براي اجراي هرچه بهتر اين طرح را براي دانش آموزان فراهم نمايند‌، همچنين اين طرح به عنوان يكي از معيارهاي ارزيابي عملكرد ادارات در ارزيابي‌هايي كه انجام مي پذيرد مد نظر است.

قجري ياد آور شد: اعتكاف نوروزي فرصت مغتنمي است براي بهره گيري و استفاده از همه امكانات و شرايط  به منظور تقويت بنيه علمي دانش آموزان و آماده شدن آنان براي شركت در آزمون‌هاي امتحانات نهايي سال سوم متوسطه و شركت كنندگان در كنكور سراسري .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: