• پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-3914-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بهره‌برداري از 11 پروژه شهرداري شيراز

پاك‌فطرت: سرانه فضاي سبز شيراز 23 متر است

بهره‌برداري از 11 پروژه عمراني، فرهنگي و اجتماعي شهرداري شيراز با حضور مسئولان و مردم در منطقه هفت شهرداري و سايت دفن زباله برمشور، آغاز شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، شهردار شيراز پنجشنبه 17 فروردين در حاشيه بهره‌برداري از پروژه‌هاي عمراني، فرهنگي و اجتماعي شهرداري به خبرنگاران، اعتبار هزينه شده براي بهره‌برداري از اين طرح‌ها را 24 ميليارد تومان اعلام كرد.

علي‌رضا پاك‌فطرت گفت: باغ خانواده‌ میدان الله به مساحت 14 هزار مترمربع شامل رستوران، پارکینگ و فضای بازی کودکان و نمازخانه، پارک حاشیه‌ای شهرداری منطقه هفت به طول هزار متر و مساحت چهار هکتار و چند پروژه مهندسي در سايت بازيافت زباله برمشور براي تفكيك و تبديل زباله به كمپوست و ... پروژه‌هايي بود كه امروز آماده بهره‌برداري شد.

وي با بيان اينكه با توجه به تلاش‌هاي سال‌هاي اخير شوراي شهر و شهرداري شيراز، هر 2 هفته يك‌بار تعدادي پروژه در بخش‌هاي مختلف آماده بهره‌برداري خواهد شد، گفت:هم‌اينك سرانه فضاي سبز شيراز به حدود 23 متر مربع رسيده كه در مقايسه با ساير كلانشهرها، از مطلوبيت برخوردار است.

پاك‌فطرت با اشاره به تاثير فضاي سبز بر پاكي هواي شهرها و شادابي شهروندان، گفت: توسعه فضاي سبز شهري علاوه بر تاثير بسيار مطلوب بر كاهش آلاينده‌هاي جوي، زمينه‌ساز توليد اكسيژن مناسب است و همين امر باعث افزايش شادابي شهروندان يك شهر خواهد شد.

شهردار شيراز همچنين گفت: طي هفته‌هاي آينده شاهد بهره‌برداري از 5 باغ خانواده در نقاط مختلف شيراز خواهيم بود؛ باغ‌هاي خانواده مكان‌هايي ايمن، امن و آرام براي سپري كردن اوقات فراغت با آسودگي خاطر است.

پاك‌فطرت معتقد است كه يكي از وظايف مهم شهرداري‌ها تامين فضاهايي مناسب براي استراحت و تفريح خانواده‌ها بوده و ايجاد باغ‌هاي خانواده گامي در راستاي تحقق اين وظيفه محسوب مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: