• شنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-4114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رامجردي اعلام كرد

شكل‌گيري شوراي عالي مجامع خيرين استان فارس

رئيس مجمع خيرين تامين سلامت استان فارس گفت: با دعوت اين مجمع و همكاري مجامع خيرين فرهنگ‌ساز و شهرساز، خيرين مدرسه‌ساز و خيرين مسكن‌ساز، به‌زودي شوراي عالي مجامع خيرين استان فارس راه‌اندازي خواهد شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، دكتر علي‌اكبر رامجردي شنبه 19 فروردين در جمع خبرنگاران گفت: راه‌اندازي شوراي عالي مجامع خيرين استان فارس با هدف بررسي و تلاش براي رفع مشكلات مبتلا‌به مجامع خيرين فعال و توسعه فرهنگ نيكوكاري و ارتقا توان فعاليت‌هاي خيرخواهانه در بخش‌هاي مختلف مد نظر قرار گرفته است.

وي با تصريح اينكه تمام اعضاي مجامع خيرين در بخش‌هاي مختلف در راه‌اندازي و شكل‌گيري اين شورا نقش داشته و خواهند داشت، گفت: شوراي عالي مجامع خيرين استان فارس به شكل هيئت امنايي و با استفاده از تمام ظرفيت‌هاي موجود مجامع، مديريت خواهد شد.

رامجردي ايجاد يك محل براي رجوع تمام افراد نيكوكاري كه قصد انجام فعاليت‌هاي خيرخواهانه را دارند و هدايت خيرين در مسيرهاي انجام فعاليت‌هاي نيكوكارانه را از ديگر اهداف تشكيل اين شورا عنوان و ابراز اميدواري كرد كه به‌زودي اين شورا تشكيل شده و اطلاع‌رساني پيرامون آن توسط اعضاي هيئت امناي منتخب انجام شود.

رئيس مجمع خيرين تامين سلامت استان فارس همچنين با اشاره به اقدامات انجام شده در سال 95، رشد حجم ريالي و اجرايي اقدامات را تصاعدي توصيف و اضافه كرد: در سال 95 علاوه بر رشد تصاعدي در حجم كمك‌هاي مالي شاهد گسترش دايره حضور و مشاركت نيكوكاران نيز بوديم.

او با بيان اينكه در سال گذشته، فرهنگ‌سازي در حوزه فعاليت‌هاي خيرخواهانه با همراهي رسانه‌ها و ساير ابزارها و روش‌هاي در دسترس، به شكلي جدي دنبال شد، گفت: تشويق و ترغيب افراد و جهت‌دهي به كمك‌هاي فردي و گروهي، از اهداف مهم مجمع خيرين تامين سلامت در سال گذشته بود كه تداوم خواهد داشت.

رامجردي از احصاء 1960 مورد نياز بهداشتي و درماني در سطح استان و دسته‌بندي اين نيازها براي ارائه به خيرين در سال گذشته خبر داد و گفت: اين نيازها براساس جغرافيا، نوع خدمت و ... ساير فاكتورها تفكيك و اطلاع‌رساني شد كه جذب همراهي‌ها و كمك‌هاي خوبي را به‌دنبال داشت.

او با اشاره به تجليل از 57 خير برگزيده كه بيش از 50 درصد از كمك‌هاي مالي سال 95 را داشتند و 18 تلاشگر عرصه سلامت و جمعي از خبرنگاران و فعالان رسانه‌اي، گفت: هم‌اينك مجمع خيرين تامين سلامت فارس در 30 شهرستان استان دفتر نمايندگي دارد كه امور خير توسط اين دفاتر هماهنگ مي‌شود.

رامجردي راه‌اندازي صندوق حمايت از دانشجويان پزشكي و پيراپزشكي را از اقدامات ويژه سال گذشته برشمرد و گفت: بهترين حاميان اين صندوق، اساتيد دانشگاه‌ها بودند كه بستر تامين و پرداخت 300 ميليون تومان تسهيلات قرض‌الحسنه را فراهم كردند.

او ابراز اميدواري كرد كه با افزايش حجم كمك‌ها و گسترش دايره خيرين، امسال حجم تسهيلات قرض‌الحسنه صندوق حمايت از دانشجويان به يك ميليارد تومان افزايش يابد و گفت: سال گذشته بيش از 3 ميليارد كمك غيرنقدي نيز به اين صندوق انجام و با استفاده از آن نيازهايي نظير خوابگاه‌هاي دانشجويي، تامين شد.

رامجردي حضور گروه نورآوران سلامت براي ارائه خدمات تخصصي پزشكي به نيازمندان ساكن نقاط كمتر برخوردار استان فارس را از ديگر اقدامات مجمع خيرين تامين سلامت فارس برشمرد و گفت: سال گذشته 5 هزار نفر خدمت به ارزش 6 ميليارد تومان به نيازمندان سه شهرستان استان فارس ارائه شد.

او اضافه كرد: امسال نيز برنامه‌ها براي ارائه خدمات پزشكي و بهداشتي به نيازمندان در شهرستان‌ها و نقاط كمتر برخوردار استان فارس آغاز شده و در اولين قدم، گروه نورآوران سلامت به شهرستان اقليد سفر خواهند كرد.

رامجردي حجم تفاهم‌نامه‌هاي امضا و مبادله شده با خيرين در سال 95 را 152 تفاهم‌نامه ذكر و اضافه كرد: ارزش ريالي اين تفاهم‌نامه‌ها 103 ميليارد تومان است كه بيشترين حجم به لحاظ تعداد با 64 تفاهم‌نامه به بخش عمراني، 29 تفاهم‌نامه در بخش تجهيزات پزشكي و 24 تفاهم‌نامه به بخش اهداء ملك اختصاص دارد.

او ادامه داد: بخش عمراني با 72 ميليارد تومان، اهداء ملك با 13 ميليارد و 500 ميليون تومان و تجهيزات پزشكي با حدود 2 ميليارد تومان، به ترتيب بيشترين حجم ريالي تفاهم‌نامه‌هاي مبادله شده را به خود اختصاص داده است.

رامجردي با بيان اينكه تفاهم‌نامه‌هاي منعقد شده 2 يا 3 ساله است، گفت: سال 95 بالغ بر 50 ميليارد و 500 ميليون تومان از كل 103 ميليارد تومان اعتبار تفاهم‌نامه‌هاي منعقد شده محقق شد و مابقي نيز در ادامه محقق خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: