• شنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-1084-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار لامرد:

توليد روزانه 20 تن زباله در لامرد

شهردار لامرد با بيان اينكه روزانه در اين شهر بالغ بر 20 تن زباله توليد مي‌شود، اين حجم از زباله را بسيار بالاتر از استانداردها دانست .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حسين شباني‌نژاد شنبه 19 فروردين در آئين اهداء كتاب حقوق شهروندي به تعدادي از دانش‌آموزان لامردي، گفت: لامرد از شهرهاي مهاجرپذير فارس محسوب مي‌شود و طي سال‌هاي اخير تركيب جمعيتي اين شهر تغييراتي داشته است .

وي گفت: تنها براي جمع‌آوري زباله، ماهيانه حدود 150 ميليون تومان توسط شهرداري لامرد هزينه مي‌شود حال آنكه مي‌توان با همكاري شهروندان به شيوه‌هاي مختلف از اين هزينه كاست و آن را در ساير بخش‌ها هزينه كرد .

شهردار لامرد اعتقاد دارد كه زباله‌هاي توليدي شهروندان در لامرد مي‌تواند به‌عنوان يك سرمايه‌ ارزشمند براي توليد ثروت و اشتغال، استفاده شود، بسترها را براي ورود سرمايه‌گذار در بحث جمع‌آوري و دفع زباله و تبديل آن به كمپوست، فراهم دانست .

وي همچنين با اشاره به توزيع بیش از هزار جلد کتاب حقوق شهروندی بین دانش‌آموزان مقطع متوسطه در اين شهر، گفت: شهرداری لامرد با هدف رفع نقصان‌های مدیریت شهری و ارائه خدمات بهتر به شهروندان به مشارکت مردمی و براي دست‌يابي به مشاركت مطلوب به فرهنگ‌سازي نيازمند است .

شبانی‌نژاد با بيان اينكه دانش‌آموزان مقطع متوسطه از جایگاه و نقش ويژه‌اي در خانواده‌ها برخوردار هستند، استفاده از اين گروه براي فرهنگ‌سازي را يك راهكار برشمرد و گفت: سر فصل های کتاب حقوق شهروندي می‌تواند به عنوان يكي از متون درسي تبديل شود .

او گفت: در حوزه رعایت حقوق شهروندی باید به این نتیجه برسیم که تفاوتی بین خانه و محیط شهری وجود ندارد و مردم همانگونه كه به‌دنبال داشتن خانه‌اي تميز هستند، بايد در حفظ زيبايي و پاكيزگي شهر هم تلاش و مشاركت كنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: