• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-1873-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

يكي از فرماندهان دوران دفاع مقدس:

شهيد صياد شيرازي نماد فرماندهي بصير بود

يكي از فرماندهان ارتش در دوران دفاع مقدس و فرمانده سابق ارشد نظامي ارتش در استان‌هاي فارس و كهگيلويه و بويراحمد گفت: شهيد امير سپهبد صياد شيرازي، نمادي بارز از فرماندهي بصير و تحت امر ولايت و يك استراتژيست نظامي نابغه بود.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، امير سرتيپ دكتر حسين محمدي يكشنبه 20 فروردين و در آستانه سالروز شهادت اميرسپهبد صياد شيرازي، در جمع خبرنگاران گفت: شهید سپهبد علی صیاد شیرازی نامی پر افتخار و جاودانه محسوب مي‌شود که با هشت سال دفاع مقدس و دلاوري‌ها و از خودگذشتی‌هاي رزمندگان اسلام عجين شده است.

او شهيد صياد شيرازي را عارفي عاشق و نمونه بارز شرف و غیرت ایرانی توصيف كرد كه با تواضع و فروتني خاص خود بر دل‌های افراد حکومت می‌کرد و به عبارتی صیاد دل‌ها بود .

محمدی افزود: فرماندهی صیاد شیرازی تلفیقی از شخصیت مذهبی ایشان و اجرای تعاریف دقیق نظامی بود؛ آن شهيد در ردیف اولین فرماندهانی بود که وارد کردستان شد و شهید دکتر چمران را در حل بحران پدید آمده در غرب کشور یاری كرد.

اين فرمانده ارتش در دوران دفاع مقدس گفت: طرح‌هایی که باعث شکستن محاصره شهرهای سنندج، پادگان مریوان، بانه و سقز شد، از ايده‌هايي محسوب مي‌شد كه آن شهيد بزرگوار در طرح‌ريزي و پردازش آنها نقشي تاثيرگذار داشت.

وي با يادآوري اينكه شهيد صياد شيرازي بعد از پايان قائله كردستان و موفقيت رزمندگان اسلام با ارتقاء درجه‌اش به سرهنگي به فرماندهي عمليات غرب كشور منصوب شد، از آن شهيد به‌عنوان نابغه در مسائل استراتژيك نام‌ برد و گفت: آن امیر سرافراز ارتش اسلام با توان شگفت و روحیه‌اي کم نظیر در سلسله عملیات های پیروزمندانه ثامن الائمه، طریق القدس، بیت المقدس، رمضان، بدر و ... فرماندهی نیروی زمینی ارتش را بر عهده داشت و همیشه در سازماندهی و مدیریت و انتخاب فرماندهان و مدیران به سه اصل تعهد، تخصص و تجربه توجه ویژه‌ای داشت .

اين رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: شهید صیاد شیرازی تعهد را در چهره خدمت، توکل را در خطرپذیری، شایستگی را در مسئولیت پذیری و ایثار را در عمل می‌دید به نحوی که سال 67 در عملیات مرصاد، زمانی که مرزهای غرب ایران مورد هجوم منافقین و ارتش عراق قرار گرفته بود، با هدایت نیروهای رزمی منطقه خصوصا نیروی هوایی و هوانیروز ارتش، منافقین را در گردنه مرصاد تار و مار كرد و آخرين برگ تاریخ پر افتخار دفاع مقدس را به نام خود رقم زد.

محمدي با يادآوري اينكه پس مانده‌های زخم خورده مرصاد در صبح روز21 فروردین سال 1378 فاتح بزرگ فتح المبین و بیت المقدس و یکی از بزرگترین سرمایه‌های کشور را به شهادت رساندند، گفت: بايد اميدوار بود كه با نشر هر چه بیشتر و بهتر آثار به جا مانده از این شهید عزیز و سایرقهرمانان میهن عزیزمان و تدریس دست‌آوردها و انديشه‌هاي تخصصي آنان در دانشگاه‌ها بتوان جوانان نسل امروز را با اسطوره‌های این مرز و بوم بیشتر آشنا کرد تا آنان نیز بتوانند ادامه دهندگان راه این عزیزان باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: