• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-1973-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر علم و اقتصاد بسیج دانشجویی فارس:

طرح "پرسمان پیشرفت" در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در فارس اجرا مي‌شود

مدیر علم و اقتصاد ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با اشاره به نقش مهم جنبش دانشجویی در گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی، گفت: به همت واحد علم و اقتصاد طرح "پرسمان پیشرفت" در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در فارس برگزار می‌شود .

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي بسيج دانشجويي فارس مرتضی نوشاد در شورای گفتمانی بسیج دانشجویی این استان با تاکید بر نقش اقتصاد در تحقق اهداف انقلاب اسلامی، به بند 21 اقتصاد مقاومتی اشاره و اضافه كرد: بر اساس این بند می‌توان مهمترین نقش دانشجویان را در تبیین علمی و رسانه‌ای و گفتمان سازی موضوع اقتصاد مقاومتی دانست .

وی با بیان اینکه نظام اقتصادی مقاومتی، نظام بر اساس شاخصه‌های نظام اقتصادی اسلام است، افزود: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که مورد هجمه خصومت‌های خارجی و داخلی قرار می‌گیرد اما در تحقق اهداف خود ناکام نمانده و می‌تواند اهداف عالی خود را محقق سازد .

نوشاد با اشاره به رسالت جنبش دانشجویی در نقش آفرینی به ویژه پیگیری و مطالبه‌گری خواست و نیاز مردم از مدیران اجرایی، بر ضرورت پاسخگویی مسئولان در تحقق رفع مسئله کوتاه مدت نظام یعنی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد .

دبیر اجرایی طرح «پرسمان پیشرفت» با بیان اینکه این طرح ذیل بسته مطالبه گری بسیج دانشجویی و در راستای مواجهه تخصصی با مسائل بومی استان فارس فعال شده است، خاطرنشان کرد: سال 95، سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل بود و طبق فرمایش مقام معظم رهبری مدیران باید به معرفی و عرضه اقدامات خود در تحقق اقتصاد مقاومتی بپردازند .

نوشاد با بیان اینکه موضوعات مختلف اقتصاد، اجتماعی و فرهنگی محور اجرای «پرسمان پیشرفت» است، اظهار کرد: همه مدیران استان مخاطب این طرح هستند چرا که مسائل پیش روی پیشرفت استان فارس با توجه بند سه اقتصاد مقاومتی یعنی  توجه به مزیت های استانی دسته بندی موضوعی شده است و هر کس با توجه به نقش خود در پیشرفت استان در این طرح پاسخگو خواهد بود .

وی با بیان اینکه از مدیران اجرایی استان فارس به صورت رسمی برای حضور در «پرسمان پیشرفت» دعوت به عمل می آید، تاکید کرد: بسته پرسش ها بر اساس اولویت و نیازهای مردمی تهیه شده و این طرح در درجه اول با حضور مدیران اقتصادی استان فارس در آینده ای نزدیک کلید می خورد .

مدیر علم و اقتصاد بسیج دانشجویی استان فارس از حضور نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی برای حضور در «پرسمان پیشرفت» نیز خبر داد و گفت: با توجه به نزدکی سالروز آغاز فعالیت دور دهم مجلس شورای اسلامی و یک سالگی فعالیت وکلای ملت، نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی نیز در این طرح حضور خواهند داشت و میزان و چگونگی همکاری این منتخبان برای پاسخگویی از طریق ظرفیت‌های رسانه‌ای استان به عموم مردم فرهیخته فارس اطلاع رسانی می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: