• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-1574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون استانداري فارس:

سد چشمه عاشق با حضور رئيس‌جمهوري افتتاح مي‌شود

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري فارس گفت: سد چشمه عاشق آماده بهره‌برداري است و احتمالا در سفر آتي رئيس‌جمهور به استان فارس افتتاح مي‌شود.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي آب منطقه‌اي استان فارس، خليل رضائيان در بازديد از مراحل پاياني احداث سد چشمه عاشق در شرق استان فارس، گفت: آبگيري سد چشمه عاشق از سال گذشته آغاز شد و در بهمن ماه 95 و به‌واسطه بارندگي‌هاي خوب آن زمان و همچنين در فروردين امسال، حدود 44 ميليون مترمكعب آب ذخيره كرده است.

او با بيان اينكه سد چشمه عاشق آماده بهره‌برداري در سفر آتي رئيس‌جمهوري به فارس است، گفت: اين سد در یکی از کم آب‌ترین مناطق استان فارس قرار دارد و از موقعیت حساسی از لحاظ آبی برخوردار است.

رضائيان ادامه داد:‌ در فاصله 60 کیلومتری اين سد صنایع مستقر مثل معدن سنگ آهن گل گهر احداث خط انتقال آب از خليج فارس، را دنبال مي‌كنند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای فارس نيز گفت: این سد از نوع بتن RCC و طول تاج آن 374 متر و ارتفاع آن حدود 73 متر است.

حميدرضا دهقانی افزود: تمام کارهای اصلی سد شامل حفاری‌ها و تزریق‌ها مراحل پاياني را طي مي‌كند و بدنه سد نيز به اتمام رسيده و تقريبا آماده افتتاح در سفر رئيس‌جمهوري است.

دهقانق خاطرنشان كرد: سد چشمه عاشق 69 ميليون متر مكعب توان ذخيره آب دارد كه البته در بارش‌های اخیر حدود 44 میلیون متر مکعب آب در آن ذخيره شده است.

به گزارش ايسنا، دكتر حسن روحاني، رئيس جمهوري قرار است در روزهاي پاياني فروردين‌ماه با هدف شركت در مراسم يادروز سعدي، به شيراز سفر كند.

گفته شده است كه سه پروژه بيمارستان پيوند اعضاء، ورزشگاه بزرگ ميانرود(پارس) و سد چشمه عاشق، از طرح‌هاي مهمي است كه در سفر رئيس‌جمهوري به شيراز و فارس افتتاح مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: