• دوشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-1674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز پرداخت تسهیلات به خسارت ديدگان سيل در فارس

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن فارس   از آغاز پرداخت تسهیلات تعمیر و بازسازی واحد های مسکونی خسارت دیده در سیل اواخر سال گذشته در استان فارس خبر داد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، فرج‌الله نصيري دوشنبه 21 فروردين به خبرنگاران گفت: تسهيلات مورد نظر براي واحدهاي مسكوني روستايي و شهرهاي كوچك خسارت ديده 20 ميليون تومان پيش‌بيني شده است.

او با بيان اينكه اعتبارات لازم براي پرداخت تسهيلات به صاحبان واحدهاي مسكوني خسارت ديده در شهرهاي با جمعيت 25 هزار نفر نيز در آينده تامين خواهد شد، گفت: برخي از واحدهاي مسكوني در 15 شهرستان صدمه ديده از سيل اواخر سال گذشته كاملا تخريب شده و بعضي نيز قابليت تعمير و نوسازي را دارد.

نصيري يادآور شد: در بعضي واحدهاي مسكوني نيز سازه سالم است اما الحاقات ساختمان آسيب ديده و نيازمند تعمير است.

او با بيان اينكه در مجموع اهالي 59 شهر و 778 روستا براثر سیلاب‌های سال گذشته خسارت دیدند، گفت: هزار و 639 واحد ساختمانی شهری و پنج هزار و 674 واحد ساختمانی روستایی در سیلاب‌ها دچار خسارت کلی شدند و  بايد از نو احداث شوند .

نصيري ادامه داد: بر اساس کارشناسی‌های انجام شده 10 هزار و 216 واحد مسکونی شهری و 14 هزار و 311 واحد مسکونی روستایی به دليل استفاده از مصالح خشت و گل و سنگ، شرايط ناايمني دارند و احتمال تخريب آنها نيز وجود دارد.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن فارس  خاطر نشان کرد : با در نظر گرفتن اولویت نسبت به درجه و میزان خسارت‌ها برای واحدهای تخریب شده و واحدهای نیازمند تعمیر، تسهیلات پيش‌بيني شده و پرداخت مي‌شود.

نصيري با يادآوري اينكه خسارت‌هاي ناشي از بارندگي‌هاي سال گذشته در 15 شهرستان استان فارس ارزيابي شده است، گفت: تسهیلات برای جبران خسارت‌های سیلاب به واحدهاي مسكوني شهري و روستايي شهرستان‌های لارستان، فراشبند، فسا، داراب، رستم، فیروزآباد، قیر و کارزین، زرین دشت، جهرم، لامرد، مهر، خنج، استهبان، نی‌ریز  و گراش تعلق خواهد گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: