• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-4914-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

واكنش شهردار شيراز به فرافكني‌ها؛

اجازه ندهيم مغرضان زحمات شهرداري را زير سئوال ببرند

شهردار شيراز در واكنش به فرافكني‌هايي كه طي هفته‌هاي اخير و در آستانه انتخابات، عليه مجموعه شهرداري و فعاليت‌هاي انجام شده توسط اين مجموعه انجام مي‌شود، گفت: نبايد اجازه داد برخي، مغرضانه زحمات شهرداري را زير سئوال ببرند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي‌رضا پاك‌فطرت چهارشنبه 23 فروردين در جلسه شوراي اداري شهرداري شيراز، با تصريح اينكه شهر متعلق به شهروندان است نه مديران و كارمندان شهرداري و اعضاي شورا، تصريح كرد: همه بايد حافظ شهر و منافع شهروندان بوده و در ساختن شهر خود شريك باشند.

شهردار با اين تاكيد كه طي پنج سال گذشته در برخی از بخش‌ها به اندازه یک قرن در شهر شیراز اقدامات عمرانی و فرهنگی انجام شده است، افزایش جمعیت شیراز در اين مدت را بالغ بر 400 هزار نفر و برابر جمعيت يك شهر بزرگ دانست و گفت: علي‌رغم افزايش تعداد جمعيت و توسعه شهر، خدمات متفاوت و مناسب ارائه شده است و اين روند تداوم دارد.

پاك‌فطرت با انتقاد از اينكه برخي علي‌رغم افزايش جمعيت و توسعه شهر و لزوم ارتقا كمي و كيفي خدمات، با ساخت بزرگراه و پل و ديگر ملزومات توسعه در يك كلانشهر مخالف هستند، در مورد نیروهای شرکتی شهرداری گفت: در این زمینه مشکل نخست خالی نبودن پست‌های سازمای بود که پس از تلاش‌ها و پیگیری‌ها، بعد از سه سال این مهم رفع مشکل شد.

او با يادآوري اينكه طي اين سال‌ها تعداد مناطق شهرداری شیراز نیز به 11 منطقه افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: امروز کارمند شرکتی و رسمی برای شهرداری تفاوتی ندارد؛ در سال‌های گذشته نیز تلاش شده حقوق و مزایای این عزیزان به هم نزدیک شود .

پاك‌فطرت با طرح اين موضوع كه برخي اعلام مي‌كنند شهرداري شيراز بدهكار است، گفت: شهرداری شيراز امروز نسبت به تمام دوران گذشته وضعيت مالی بسیار مناسب‌تری دارد و این مهم در اجرای طرح‌های اواراق مشارکت و سرمایه گذاری نیز مشهود است .

وی با اشاره به اینکه امروز باید مدیران و کارکنان شهرداری حافظ منافع شهرداری باشند، تصریح کرد: با چند پل و چند پارک بزرگ ساختن ورشکسته نمی‌شویم، از چه کسی قرض کرده‌ایم که بدهکار باشیم؟ !

شهردار شیراز با تصريح اينكه هنوز هم پروژه‌هاي اجرا شده را علي‌رغم عظمت كار، براي شهري همچون شيراز و با توجه به توان نيروي انساني و اجراي آن كوچك مي‌داند، گفت: جايگاه رفيع كلانشهر شيراز ايجاب مي‌كند كه طرح‌هاي بزرگ عمراني را اجرايي كند؛ شهرداري شيراز در اين سال‌ها نشان داد كه چه پتانسيلي در اين مجموعه بود و از آن بهره مناسب نمي‌برديم.

وي اضافه كرد: در سال‌های گذشته با یک برنامه ریزی منسجم دنبال تغییرات اساسی در طرح‌های عمرانی و فرهنگی شهرداری شیراز بوده‌ایم که این مهم محقق شد و از این پس نیز ادامه می‌یابد .

پاك‌فطرت به موضوع ایجاد رینگ‌های ترافیکی در شیراز و لزوم تکمیل آنها اشاره و تاکید کرد: این رینگ‌های ترافیکی باید 20 سال قبل ساخته می‌شد، بدون شک ایجاد این رینگ‌ها در بحران‌ها هم موثر خواهد بود و امروز نیز خودورها به راحتی می‌توانند مسیر شرق به غرب و شمال به جنوب را در کمترین زمان ممکن طی کنند .

شهردار شیراز همچنین خواستار توجه بیشتر به افزایش رضایت مندی شهروندان شد و گفت: امروز، شهروندی که به شهرداری مراجعه می‌کند باید طوری با او رفتار شود که با رضایت کامل محل را ترک کند . البته رضایتمندی تنها مربوط به ارباب رجوع نیست، بلکه رضایت مندی پرسنل نیز در کنار آن بسیار مهم است .

پاک‌فطرت به اجرای طرح‌های مختلف اجتماعی در شهر شیراز و تاثیرگذاری آن در جامعه اشاره و تصریح کرد: امسال مددسرای مهربانی توسط شهرداری شیراز راه‌اندازی و در نوروز به 400 نفر در راه مانده خدماتي ارائه شد كه مورد توجه قرار گرفت.

شهردار شیراز بیان کرد: همچنین با افزایش تعداد سراهای فرهنگ مهربانی به سه عدد نیز، بخش زیادی از کمک ها به نیازمندان از این سراهای فرهنگ مهربانی صورت گرفت که باید بیش از پیش برای فرهنگ سازی بیشتر در این راستا قدم برداشت .

وی به باغ‌های خانواده و تلاش‌های شهرداری شیراز برای تقویت بنیان خانواده و ایجاد فضایی آرام برای دور هم نشینی خانواده‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه هر روز از ساعت 6 تا 8 صبح به طور رایگان این باغ‌های خانواده به ورزش بانوان اختصاص یافته و تربیت بدنی شهرداری نیز آموزش لازم را ارائه می‌دهد .

شهردار شیراز گفت: استفاده از باغ‌های خانواده برای تمام کارکنان زحمت کش شهرداری و بازنشستگان آن به طور کامل رایگان بوده و دیگر بازنشستگانی که دارای کارت منزلت هستند نیز می توانند به صورت نیم بها از باغ های خانواده استفاده کنند .

پاك‌فطرت همچنين گفت: بعضي خیابان‌های مرکزی شیراز و به تازگی خیابان انوری سنگفرش شده و شرایط مناسبی را برای شهر و شهروندان بوجود آورده است؛ اگر سالانه در هر منطقه از شهرداری شیراز دو تا سه خیابان سنگفرش شود؛ در پنج سال آینده شاهد سنگفرش شدن تعداد زیادی از خیابان‌ها در شیراز خواهیم بود و این هم در کاهش هزینه‌های جانبی و زیست محیطیِ آسفالت تاثیرگذار بوده و هم زیبایی شهری و هم آرامش در رفت و آمد را به دنبال دارد .

شهردار شیراز در مورد بودجه شهرداری و نحوه هزینه کرد آن گفت: طبق قانون باید 40 درصد بودجه شهرداری عمرانی و 60درصد جاری باشد که در حال حاضر بیش از 80 درصد بودجه شهرداری شیراز عمرانی است و این نشان از عملکرد بالای شهرداری در بخش عمران و آبادانی شهر است .

وی گفت: امروز در بیش از 400 نقطه شهر شیراز از 40 متری عمق زمین در ایستگاه مترو امام حسین(ع) تا ارتفاع بالای 1800 متر در ارتفاعات شمالی و جنوبی، فعالیت عمرانی توسط شهرداری شیراز در حال انجام است که برخی از این پروژه ها در کشور کم نظیر است .

پاک‌فطرت با بيان اينكه فعاليت‌هاي عمراني در اجراي رينگ‌هاي شيراز مراحل پاياني را طي مي‌كند، خواستار صرفه جویی بیشتر توسط کارکنان شهرداری شد و گفت: صرفه جویی نیز یک نوع درآمد است و هرچه بیشتر مورد توجه باشد کار عمرانی نیز بیشتر می شود .

وي از مسئولان و مدیران شهرداری شیراز خواست در استفاده از امکانات شهرداری همانند استفاده از امکانات منازل خود رفتار کنند و با کنار گذاشتن هوای نفس به دنبال انسجام و هماهنگی بیشتر بین دستگاهی باشند .

شهردار شیراز با اشاره به اینکه بخش زيادي از تماس‌هاي شهروندان با سامانه 137 شهرداری شیراز، به موضوع آسفالت مربوط است، گفت: شهرداری دو کارخانه آسفالت مجهز خریداری کرده که ظرفیت تولید آسفالت در هر کارخانه در ساعت 240 تُن است که این کارخانه ها علاوه بر تولید آسفالت، تولید بتن و تولید آسفالت رنگی را هم انجام می دهد و بزودی به بهره برداری خواهد رسید .

شهردار شیراز بیان کرد: حتی در یکی از این کارخانه های آسفالت، امکان تبدیل تراشیده‌های آسفالت به آسفالت استاندارد وجود دارد و مصرف قیر در راستای بهبود مسایل زیست محیطی و سلامت شهروندان، کمتر می شود .

پاك‌فطرت بیان کرد: با آغاز تولید آسفالت در این کارخانه ها در نیمه نخست امسال، مشکل آسفالت خیابان ها و معابر شهر شیراز، هم در کمیت و هم در کیفیت رفع می شود .

شهردار شيراز با بيان اينكه تا پايان ارديبهشت تعدادي باغ خانواده آماده و به شهروندان اين شهر هديه مي‌شود، به ساخت پارک‌های بزرگ چند صد هکتاری در تمام نقاط اين كلانشهر اشاره و اضافه كرد: در آينده نزديك عمليات اجرايي تله کابین و باغ پرندگان در پارک 580 هکتاری دراک، آغاز خواهد شد.

به گزارش ايسنا، در آستانه انتخابات پنجمين دوره شوراهاي شهر و روستا، حجم انتقادها نسبت به عملكرد شهرداري و شوراي اسلامي شهر شيراز، خصوصا در فضاي مجازي زياد شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: