• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-5014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

كاهش 48 درصدي فوتي‌هاي ناشي از حوادث رانندگي در فارس

رئیس پلیس راه شمال فارس از كاهش بالغ بر 48 درصدي فوتي‌هاي ناشي از حوادث رانندگي طي 22 روز ابتداي سال 96 در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و آن را دست‌آوردي بسيار مهم ارزيابي كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سرهنگ احمد احمدی بعدازظهر چهارشنبه 23 فروردين در يك كنفرانس خبري گفت: كاهش آمار فوت شدگان ناشي از حوادث رانندگي در فارس ناشي از اقدامات مختلف پليس و ساير دستگاه‌هاي متولي تردد در سطح راه‌هاي مواصلاتي استان و علي‌رغم افزايش ترددها حاصل شده است.

او با بيان اينكه در ايام تعطيلات نوروزي نيز با كاهش 38 درصدي جان‌باختگان ناشي از حوادث رانندگي در فارس روبرو بوديم، گفت: براساس اطلاعات كسب شده از 87 تردد شمار نصب شده در جاده‌هاي فارس، امسال 17 ميليون و 300 هزار تردد در اين محدوده جغرافيايي ثبت شده است.

به گفته احمدی سال گذشته در تعطيلات نوروزي 86 نفر براثر حوادث رانندگي در فارس جان باختند اما اين تعداد امسال به 53 نفر كاهش داشته است و به‌عنوان يك ركورد در كشور محسوب مي‌شود.

او يكي از عوامل موثر در كاهش جان‌باختگان حوادث رانندگي را ناشي از همكاري خوب رسانه‌ها در استان فارس با پليس دانست و گفت: از مجموع 3600 دقيقه خبر، 1150 دقيقه خبر مربوط به پليس فارس بوده است؛ اين آمار در مورد نشريات مكتوب و خبرگزاري‌ها هم مشهود است.

رئیس پلیس شمال فارس همچنين از افزايش 88 درصدي كشفيات پليس در ايام تعطيلات نوروزي امسال نسبت به سال گذشته خبرداد و گفت: امسال در حجم سرقت‌هاي خرد شاهد افزايش 4 درصدي بوديم.

احمدی گفت: براساس نظرسنجي‌هاي انجام شده از مسافران نوروزي، 95 درصد پاسخ‌دهندگان از حضور پليس و 93 درصد پاسخگويان از نحوه برخورد پليس ابراز رضايت كرده‌اند.

رئيس پليس راه شمال فارس همچنين از كشف 25 ميليارد ريال كالاي قاچاق خبر داد و گفت: در اين ارتباط 130 خودرو و 225 متهم توقيف و دستگير شده‌اند.

وی با بيان اينكه طي روزهاي پاياني سال گذشته و تعطيلات ابتداي امسال 2 هزار و 100 كيلوگرم انواع موادمخدر كشف شده است، گفت: در اين ارتباط بيش از هزار و 170 قاچاقچي دستگير شده‌اند.

رئيس پليس راه شمال فارس همچنين بر لزوم افزايش كمي و كيفي نظارت‌ها براي ساماندهي بهتر و مطلوب‌تر منازل مبله خصوصا در ايام تعطيلات تاكيد كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: