• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-4080-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تجلیل از جریان ادب و هنر انقلاب اسلامی جهرم

مديرروابط عمومي حوزه هنري فارس گفت: ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی فارس در آخرين روز این هفته از جریان ادب و هنر انقلاب اسلامی جهرم تجلیل خواهد كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس هاشم کرونی چهارشنبه 23 فروردين به خبرنگاران گفت: سال گذشته هفته هنر انقلاب اسلامی در شهرستان کازرون و با همایش ادبی ستیغ سخن به یاد مرحوم استاد نصرالله مردانی به پایان رسید و امسال قرار است مراسمي در شهرستان جهرم برگزار و از جريان ادب و هنر انقلاب اسلامي اين شهرستان تجليل شود.

او گفت: در اين رويداد از حاج مرتضی عسکری که از ذاکران و مداحان پیشکسوت شهرستان جهرم تجلیل و از صادق صادقی مقدم، فیلمبردار جهرمی که در تیم هنری شهید آوینی فعالیت می‌کرده نیز قدرداني شود.

سخنگوی ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی فارس با اشاره به وجود جریان قوی ادبی در جهرم گفت: دو دهه پیش شعر آیینی و انقلاب اسلامی جهرم وضعیتی در حد دیگر شهرستان‌ها داشت اما در این دو دهه فراتر از استان فارس به سطح اول شعر کشور رسیده است .

وی گفت: بسیاری از شاعران جهرم در این سال‌ها رتبه‌های برتر کنگره‌ها و جشنواره‌ها و سوگواره‌های ملی را کسب کرده‌اند و این همه مرهون زحمات و تلاش‌های سه چهره‌ای است که در این سال‌ها شعر شهرستان را هدایت کرده‌اند .

کرونی اضافه كرد: عبدالحمید رحمانیان نخستین مسئول انجمن شعر جهرم بود و سپس عبدالرضا کوهمال جهرمی و ایوب پرندآور به کار تربیت نسل‌های بعد پرداختند.

مدير روابط عمومي حوزه هنري فارس يادآور شد كه مراسم تجليل از جريان ادب و هنر جهرم با مشاركت حوزه هنري فارس، فرمانداري، اداره ارشاد و كانون بسيج هنرمندان جهرم روز شنبه 26 فروردين برگزار مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: