• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-1874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس هيئت عامل ايمدرو خبر داد

بهره‌برداري از پروژه آلومنيوم جنوب در هفته دولت 97

رئيس هيئت عامل ايميدرو وعده داد كه فاز اول پروژه آلومنيوم جنوب كشور هفته دولت سال 1397 آماده بهره‌برداري باشد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، مهدی کرباسیان چهارشنبه 23 فروردين در بازدید از سایت صنايع انرژي‌بر شهرستان لامرد، گفت: آلومینوم جنوب کشور از پروژه‌های ملی و مهمی است که روند ساخت آن در سایت صنایع انرژی‌بر لامرد با روند خوبی دنبال مي‌شود .

وي با اين توضيح كه فاز اول شرکت آلومینیوم جنوب کشور (سالکو) 300 هزار تن ظرفیت توليد خواهد داشت، اضافه كرد: برای ساخت فاز دوم اين پروژه بزرگ با دو شرکت بزرگ بین‌الملی مذاکره کرده‌ایم .

کرباسیان با اشاره به افزايش ظرفیت این پروژه از 276 هزار تن به 300 هزار تن، اضافه كرد: برای افزایش این ظرفیت دیگر واحد‌های وابسته هم با تغییرات و افزایش ظرفیت همراه بوده و با استاندارد کردن برخی از تجهیزات حدود 28 میلیون یورو به نفع پروژه صرفه جویی کرده‌ایم .

او گفت: تا کنون 190 میلیارد تومان برای ساخت پروژه بزرگ آلومینیوم جنوب کشور هزینه شده است و ما در تلاش براي تامين مالي اجراي پروژه‌هاي پائين‌دستي هستيم.

کرباسیان با بیان اینکه تامین تجهیزات مهمترین دغدغه ايميدرو و سالکو است، ادامه داد: تاکنون بیشتر تجهیزات و تاسیسات مورد نیاز پروژه سالکو سفارش داده شده که برخی از آنها در اسکله‌های مبدا بارگیری شده است.

وي اعتقاد دارد علاوه بر وجود و فراهم کردن برخی زیرساخت ها برای ساخت و تکمیل این پروژه، به انتقال تکولوژی و بومی کردن دانش آن هم فکر شده است.

رئيس هيئت عامل ايميدرو از اشتغال 796 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در این پروژه خبر داد و گفت: 87 درصد از این نیروها ایرانی و 13 درصد آنان خارجي هستند.

او با بيان اينكه هم‌اينك كارشناسان چيني در ساخت پروژه آلومینیوم جنوب مشغول به فعالیت هستند، گفت: مجوز لازم برای مجموعا 184 نیرو از کشور چین اخذ شده است .

کرباسیان با اشاره به رعایت استانداردهای زیست محیطی در پروژه‌های صنعتی کشور گفت: محیط زیست را یک محور مهم در پروژه‌های صنعتی می‌دانیم؛ استفاده از مشاوران بین الملی در پارسیان و پروژه زغالسازی که روز گذشته در مازندران به بهره برداری رسید، گواه این ادعا است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: