• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-1484-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماينده لامرد و مهر در مجلس:

امكان استقرار پتروشيمي‌هاي انتقالي فارس به عسلويه در لامرد وجود دارد

نماينده مردم شهرستان‌هاي لامرد و مهر در مجلس شوراي اسلامي اعلام كرد كه سايت صنايع‌ انرژي‌بر لامرد امكان و زيرساخت لازم براي استقرار پتروشيمي‌هاي انتقالي از فارس به عسلويه را دارد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس سيد محسن علوي چهارشنبه 23 فروردين در حاشيه بازديد مسئولان ايميدرو و مشاور عالي رئيس جمهور از سايت انرژي‌بر لامرد، گفت: سایت صنایع انرژی بر لامرد حاصل تلاش مدیران قبلی و فعلی شهرستان و حمایت های مدیران کشوری است .

وی با بیان اینکه زیر ساخت های لازم برای سرمایه گذاری در سایت صنایع انرژی بر فراهم است، گفت: علاوه بر فراهم کردن زیرساخت ها در این منطقه ویژه اقتصادی، لازم است در کل شهرستان و حتی منطقه هم زیرساخت‌های حمل و نقل، آب و مسکن فراهم شود .

انتقال آب ا دریا و خرید تضمینی 13 میلیون متر مکعب، آغاز به کار ساخت آزاد راه لامرد پارسیان با اعتبار 360 میلیارد تومان توسط پیمانکار بومی، ارتقا فرودگاه بین المللی لامرد به اداره کل و پایان عملیات ساخت بیمارستان دوم لامرد تا یک سال آینده از مواردی بود که نماینده مردم شهرستان‌های لامرد و مهر به‌عنوان زيرساخت‌هاي ضروري يادآور شد .

علوي همچنین از ساخت شهرک مسکونی جدید در لامرد خبرداد و افزود: ساخت شهرک 52 هزار نفری تابناک در شهرستان لامرد از طرح‌های بزرگی است که در دستور کار مدیران ارشد استان و کشور قرار گرفته تا در آینده با توجه به مهاجرت پذیری و صنعتی شدن شهرستان با مشکل کمبود مسکن مواجه نباشیم .

دبیر کمسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از انتقال پتروشیمی‌های استان فارس به عسلويه، گفت: پتروشیمی‌های فسا، جهرم، داراب و فیروزآباد و اتاق اتان گیری پالایشگاه پارسیان از پتانسیل‌های فارس به‌شمار مي‌روند و بنا بود از اين طريق بخشي از نياز اشتغال اين استان تامين شود .

وی افزود: این پالایشگاه ها درحالی به عسلویه  منتقل می شوند که جوانان ما در عسلویه به کار گرفته نمی شوند و امتیازات دیگری مانند ارزش افزوده آن هم به استان بوشهر می رود .

علوی گفت: ظرفیت لازم برای استقرار این پتروشیمی ها در سایت صنایع انرژی بر لامرد وجود دارد و تمام امکانات و زیرساخت ها فراهم است که حمایت و همت مدیران کشوری برای استقرار آن را می طلبد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: