• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-2074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر سرمایه‌گذاری جهاد کشاورزی فارس اعلام كرد

امهال سه ساله وام كشاورزان خسارت ديده در فارس

مدير سرمايه‌گذاري سازمان جهادكشاورزي استان فارس از امهال سه ساله تسهيلات پرداختي به فعالان بخش كشاورزي كه به واسطه وقوع حوادث غيرمترقبه و آتش‌سوزي‌هاي غيرعمدي دچار خسارت شده‌اند، خبر داد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومي جهادكشاورزي فارس، محمد كجوري، امهال تسهيلات پرداختي به كشاورزان را در راستاي اجرای بند “ و “ تبصره 13 قانون بودجه اعلام و اضافه كرد: براساس اين بند از قانون بودجه، تمام بانك‌ها اعم از دولتي، غيردولتي، مؤسسات مالي و صندوق‌هاي حمايتي كه به بخش كشاورزي تسهيلات پرداخت كرده‌اند، موظفند باز پرداخت اين تسهيلات را براي اشخاص حقيقي و حقوقي غيردولتي كه دچار خسارت شده‌اند، به مدت سه سال استمهال كنند.

او گفت: اين بند از قانون بودجه شامل اشخاص حقيقي و حقوقي غيردولتي بخش كشاورزي كه محصولات آنان براثر خشكسالي، سرمازدگي، آفات، بيماري‌هاي همه‌گير، حوادث غيرمترقبه و آتش سوزي غيرعمدي، آسيب ديده باشد، خواهد شد.

كجوري يادآور شد: این مساعدت با تأييد كارگروهي متشكل از نمايندگان جهاد كشاورزي شهرستان، بانك مربوطه در شهرستان، صندوق بيمه كشاورزي شهرستان و فرمانداري شهرستان، مشروط به تأمين بارمالي اضافي از محل اعتبارات ماده (١2) قانون تشكيل سازمان مديريت بحران كشور و اعتبارات پيش بيني نشده قانون بودجه، انجام شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در این راستا و برای برآورد اعتبارات مورد نیاز برای اجرایی شدن این بند قانون با مراجعه به  بانک‌های عامل و موسسات مالی استان فارس، پیگیری لازم برای پیش‌بینی هزینه استمهال تسهیلات بخش کشاورزی انجام شده است.

كجوري تعداد تسهيلت مشمول اين بند قانوني را در فارس 105 هزار و 581 فقره اعلام و اضافه كرد: مبلغ کل مشمول، بالغ بر 16 ميليارد و 220 ميليون 588 هزار ریال بوده و با هزینه‌ای بالغ بر 7 ميليارد و 53 ميليون و 489 هزار ريال قابل امهال است.

مدير سرمايه‌گذراي جهادكشاورزي استان فارس با اشاره به اينكه اطلاعات مورد لزوم به استانداري منعكس شده است، گفت: تاكنون اعتبارات مورد نياز براي تامين هزينه امهال به استان فارس ابلاغ نشده و سيستم بانكي لزوم بار مالي را به عهده متقاضي مي‌گذارد.

كجوري خاطرنشان كرد: بدیهی است در صورت تامین و پرداخت هزینه‌های مربوطه از سوی دولت به بانک عامل، این هزینه‌ها به متقاضی عودت خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: