• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-4780-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

پيكر آرمين رهبين در شيراز تشييع شد

پيكر آرمين رهبين، هنرمند فقيد شيرازي، با حضور جمع كثيري از هنرمندان و دانشجويان و مسئولان دانشگاه آزاد شيراز از مقابل تالار حافظ برگزار شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، پيكر آرمين رهبين، مدرس دانشگاه و مدير گروه موسيقي دانشكده هنر و معماري دانشگاه آزاد كه چهارشنبه گذشته در حادثه تصادف اتوبوس شيراز همدان، جان به جان آفرين تسليم كرد، صبح يكشنبه 27 فروردين از مقابل تالار حافظ شيراز انجام شد.

انجمن نمایش استان فارس ضایعه دردناک فوت ناگهانی آرمین رهبین را تسلیت گفت .

در پیام تسلیت انجمن نمایش فارس به مناسبت این ﻓﺎﺟﻌﻪ اﻧﺪﻭﻫﺒﺎﺭ آمده بود: ﭘﺮﻭاﺯ ﻣﺮﺩﻱ اﺯ ﺟﻨﺲ ﺑﺎﺭاﻥ، اﺑﺮﻱ ﺗﻴﺮﻩ ﺑﺮ ﻓﻀﺎﻱ ﺩﻟ‌‌‌ﻬﺎﻣﺎﻥ ﮔﺴﺘﺮﺩﻩ اﺳﺖ.

ﺁﺭﻣﻴﻦ ﺭﻫﺒﻴﻦ ﻋﺰﻳز، ﻧﻴﻚ ﻣﺮﺩﻱ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ اﺧﻼﻕ و اﺩﺏ ﺩﺭ ﻛﻼﻡ، ﺭﻓﺘﺎﺭ و ﻧﮕﺎﻫﺶ ﻫﻮﻳﺪا ﺑﻮﺩ و ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺗﺌﺎﺗﺮ ﻓﺎﺭﺱ، ﮔﻮﻫﺮﻱ اﺭﺯﺷﻤﻨﺪ و ﺑﺎ ﺩاﻧﺶ ﺭا اﺯ ﺩﺳﺖ ﺩاﺩ .

رهبين، دانش‌آموخته رشته تئاتر در مقطع فوق ليسانس بود و فعاليت‌هاي خود را سال ۷۲ با بازیگری و کارگردانی شروع كرد و در كارنامه او عضويت کانون کارگردانان تئاتر ایران، تاليف کتاب و تدريس در دانشگاه و حضور در جشنواره‌هاي مختلف ديده مي‌شود.

او كه در سال ۱۳۵۱ ديده به جهان گشوده بود، همراه با گروه تئاتر سروش فعالیت مستمری داشت. "ریشه‌های نمایش در آیین‌های ایران باستان" عنوان یکی از آثار مکتوب مرحوم رهبین به‌شمار مي‌رود که در قالب کتاب منتشر شده است .   به گزارش ايسنا پيكر اين  هنرمند عرصه تئاتر، به  در دارالرحمه شيراز به خاك سپرده شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: