• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-6014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو شورای اسلامی شهر شیراز:

اظهارنظر در مورد مسائل اجرایی نیازمند دانش و تجربه است/
تراكم نيروي انساني توصيه شده معضل شهرداري شيراز است

عضو شورای اسلامی شهر شیراز اعتقاد دارد که برای اظهار نظر در مورد مسائل اجرایی خصوصا در حوزه شهرسازی و مدیریت شهری، نیازمند دانش و تجربه کافی هستیم .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سید کمال پاکفطرت يكشنبه 27 فروردين در جمع خبرنگاران و در خصوص انتقادهاي مطرح شده نسبت به عملكرد شورا و شهرداري، با تصریح اینکه خراب کردن همیشه آسانتر از ساختن و آبادانی است، گفت: اینکه تنها کنار گود بنشینیم و به آنها که با تمام وجود برای برد تلاش می‌کنند، فرمان بدهیم و از عملکردشان ایراد بگیریم، هیچ زمانی کار اصلاح نشده و نمی‌شود .

او با بیان اینکه بخشی از انتقادات مطرح شده نسبت به شورای چهارم و شهرداری شیراز را قبول دارد، گفت: در کنار پذیرش بخشی از کاستی‌هایی که مطرح می‌شود، برای ارزیابی عملکردها باید همه ابعاد را در نظر گرفت؛ داشته‌های مالی، نیروی انسانی، توان تجهیزاتی، مسائل قانونی و ....

پاک‌فطرت با تاکید براینکه می‌توان در فضایی مناسب و به‌دور از هرگونه شایبه سیاسی و گروهی، نقدها را شنید، گفت: برخی از کسانیکه امروز در قامت منتقد مصلح ورود کرده و با استفاده از ابزارهای مختلف سعی در تخریب تمام افراد و ساختارها دارند، باید در خصوص اینکه چرا تاکنون ساکت بودند پاسخگو باشند؛ این جدای از پاسخی است که باید برای آیندگان پیدا کنند!! اگرچه نقد کنندگان امروز توجیه‌کنندگان خوبی هم خواهند بود .

وی با بیان اینکه استفاده از زبان آمار و ارقام و انجام مقایسه، یکی از راه‌های بررسی عملکردها و ارزیابی فعالیت‌ها است، گفت: چه بپذیریم چه نپذیریم، طی پنج سال گذشته تحولات بزرگی در حوزه‌های مختلف شهرسازی، عمرانی، سازه‌های فرهنگی و ورزشی و نیروی انسانی، در مجموعه شهرداری حادث شده است .

پاک‌فطرت در عین‌حال به آنچه معضل تراکم نیروی انسانی در شهرداری شیراز عنوان می‌کرد، نقد وارد دانست و گفت: در بسیاری از مباحث نیازمند بازنگری جدی در رویکردها و رفتارهایمان هستیم. اما بازنگری قبل از هر چیز نیازمند باور به عقایدی است که آنها را طرح می‌کنیم .

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: قطعا هر فرد باید پاسخگوی عملکرد خودش باشد؛ اما در سیستم شورایی، در مقابل مصوبات و اقدامات شورا نمی‌توان از همه مسائل برائت جست؛ هرچند فرافکنی در عصر حاضر، به شيوه‌اي غالب بدل شده است.

پاك‌فطرت در عين‌حال به تراكم نيروي انساني در شهرداري شيراز به‌عنوان يكي از نقاط ضعف در آن مجموعه اشاره و خاطرنشان كرد: امروز با حجم بالايي از نيروي انساني در شهرداري شيراز مواجه هستيم كه بخش زيادي از آنان با توصيه‌نامه در شكل‌هاي مختلف وارد مجموعه شده‌اند.

عضو شوراي اسلامي شيراز معتقد است كه شهرداري شيراز در بخش نيروي انساني نيازمند پالايش جدي است و بايد با ممانعت از فربه شدن، تنها نيروهاي كارآمد و متخصص و متعهد را حفظ كرده و بر چابكي سيستم اداري خود بيفزايد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: