• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-6514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس شوراي استان فارس:

تخلفات شوراهاي فارس در دور چهارم چشمگير نبود

رئيس شوراي اسلامي استان فارس با بيان اينكه در دوره چهارم شوراها، تخلفات شوراهاي شهر و روستا در فارس چشمگير نبود، گفت: با توجه به افزايش سطح بازرسي‌ها و نظارت‌ها، نمود و بروز تخلفات بيش از گذشته بوده است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حسين نعمتي دوشنبه 28 فروردين در يك كنفرانس خبري گفت: با توجه به افزايش نظارت‌ و برخورد قاطع‌تر با مسائلي كه تخلف محسوب مي‌شود، شايد تخلفات شوراها در دوره چهارم بيشتر به چشم آمد.

وي با تصريح اينكه در خصوص شوراي اسلامي شهر شيراز هيچ گزارشي از تخلف اعضا دريافت نكرده است، گفت: بخشي از تخلفات به‌دليل ناآگاهي اعضاي شوراها حادث مي‌شد كه اين موضوع با برگزاري‌ دوره‌هاي آموزشي تا حد زيادي بر طرف شده است.

نعمتي در عين‌حال تعليق 2 شوراي اسلامي در شهرهاي صدرا و آباده و بروز تخلفاتي در شوراي شهر فسا را به‌عنوان مهمترين موارد تخلفي شوراها در فارس عنوان و اضافه كرد: بيشتر تخلفات مربوط به دريافت رشوه، تباني، انعقاد قرارداد با خويشان و بستگان،‌ توصيه و ... بوده است.

وي با تاكيد براينكه اگر برخورد دستگاه‌ قضايي در زمان كوتاه‌تري انجام شود، قطعا در ممانعت از بروز تخلفات بعدي بسيار تاثيرگذار خواهد بود؛ گفت: در مورد شوراي اسلامي شهر آباده شاهد چنين رويه‌اي از سوي دستگاه قضائي بوديم؛ اگرچه در آن مورد تنها برخي از اعضاي شورا تخلفاتي داشتند و نيمي از آنان هيچ تخلفي مرتكب نشده بودند.

نعمتي يكي از مهمترين دست‌آوردهاي شوراي استان فارس در اين دوره را مصوبه كاهش نرخ بيمه كارگران ساختماني دانست و گفت: پيگيري براي ايجاد راه‌هاي دسترسي جديد حد فاصل جنوب و شمال فارس و مسيرهاي جديد براي اتصال فارس به استان يزد، پيگيري سرمايه‌گذاري در نيروگاه سيكل تركيبي شمال فارس، پيگيري سرمايه‌گذاري در زمينه بازيافت زباله و برگزاري دوره‌هاي مستمر آموزشي براي تمام اعضاي شوراهاي شهر و روستا و ... اهم اقدامات شوراي استان فارس بوده است.

رئيس شوراي استان فارس با يادآوري اينكه طي اين سال‌ها بيش از 13 هزار و 860 مصوبه شوراهاي شهر و روستا مورد بررسي قرار گرفته است، گفت: در زمينه زيست محيطي اقدامات خوبي نظير توسعه سايت گوزن زرد ارسنجان، پيگيري حق‌آبه بختگان و مقابله با ريزگردهاي نمكي و چاره‌انديشي براي كاهش رطوبت در بزرگترين انجيرستان ديم جهان در استهبان و ... انجام شد كه بخشي از آنها به نتايج قابل توجهي رسيده است.

نعمتي گفت: با پيگيري‌هاي شوراي اسلامي استان فارس زمينه كاهش 120 كيلومتري فاصله لار و سعادت‌آباد با احداث يك راه دسترسي از مسير خاوران، سروستان، خرامه و ارسنجان ايجاد شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: