• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-2374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار فارس عنوان كرد

جهاددانشگاهي اشتغال در روستاها را رونق دهد

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري فارس معتقد است كه با استفاده از ظرفيت‌هاي جهاد دانشگاهي مي‌توان به وضعيت اشتغال در روستاها رونق بخشيد و مهاجرت‌ روستائيان به شهرها را كاهش داد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، خليل رضائيان در حاشيه بازديد از دپارتمان آموزش گوهرسنگ‌هاي جهاد دانشگاهي استان فارس در شيراز، گفت: هميشه هر  کار مثبتی که مدنظر قرار می گیرد اول براي تهران و كلان‌شهرها برنامه‌ريزي مي‌شود، حال آنكه امروز نيازمند توسعه و رونق فعاليت‌هاي اقتصادي در روستاها هستيم .

رضائيان با بيان اينكه يكي از معضلات امروز جامعه، افزايش حجم مهاجرت روستائيان به شهرها است، گفت: مشكلات ناشي از كم‌آبي و خشكسالي و اتكاء اقتصاد روستائيان به كشاورزي و دامداري سنتي، عامل اصلي در افزايش تمايل به مهاجرت در روستائيان است .

او با بيان اينكه علي‌رغم بارندگي‌هاي خوب سال گذشته و ابتداي امسال، فارس همچنان با مشكلات و عوارض خشكسالي خصوصا در بخش‌ كشاورزي مواجه است، گفت: ايجاد بسترهايي مناسب و تاثيرگذار براي اشتغال پايدار روستائيان، ضامن پايداري روستاها و جلوگيري از مهاجرت و پيشگيري از معضلات ناشي از مهاجرت روستائيان به شهرها خواهد بود .

رضائيان با اشاره به توانمندي جهاددانشگاهي فارس در حوزه آموزش، خصوصا در بخش گوهرسنگ‌ها، گفت: جهاد دانشگاهي يك مجموعه انقلابي ساختارمند است كه به واسطه عملكرد تشكيلاتي و جهادي، مي‌‌تواند تاثيرگذاري مطلوبتري در حوزه آموزش‌هاي منتهي به اشتغال داشته باشد .

به اعتقاد معاون استانداري فارس، در بحث آموزش بايد آموزش‌هاي منتهي به اشتغال ارزان‌قيمت را مد نظر قرار داد و آموزش‌هاي گوهرسنگ‌ها كه توسط جهاد دانشگاهي فارس ارائه مي‌شود، از همين دست محسوب مي‌شود .

رضائيان به مديركل روستايي استانداري فارس تاكيد كرد كه موضوع برگزاري دوره‌هاي آموزشي در شهرستان‌ها و به‌ويژه براي روستائيان را با همكاري جهاددانشگاهي فارس در اولويت كاري قرار دهد .

معاون امور عمراني استانداري فارس با بيان اينكه مي‌توان با اتكاء به ظرفيت‌هاي آموزشي جهاد به نتايج خوبي در بحث اشتغالزايي جوانان دست يافت، گفت: جهاد دانشگاهي يك نهاد سيستماتيك و خوشنام و موفق است كه با همكاري اين نهاد مي‌توان برنامه‌هاي تاثيرگذار را عملياتي كرد .

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس نیز در ابتدای اين دیدار گزارش مبسوطی از وظایف و ماموریت‌های محوله به جهاد دانشگاهی در سطوح ملی و استانی را ارائه و بر آمادگی جهاد دانشگاهی برای تلاش حداکثری به منظور تحقق شعار سال تاکید کرد و گفت: در جهاد دانشگاهی ساختارهای لازم برای همیاری در امر اشتغال دانش آموختگان فراهم است .

مسعود رستگار تصريح كرد: اگر فرهنگ کار و تولید در بخش غیر دولتی در بین دانش آموختگان نهادینه شود، آثار و برکات آن علاوه بر ایشان به سایر اقشار جامعه نیز تسری خواهد یافت .

به گزارش ايسنا، معاون امور عمراني استانداري فارس را در بازديد از مركز آموزش گوهرسنگ‌هاي جهاد دانشگاهي فارس، مديركل امور روستائي، مديركل فنی و عمرانی و مديركل مديريت بحران استانداري فارس همراهي مي‌كردند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: