• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-6814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مخالفت فرمانداري شيراز با افزايش نرخ كرايه اتوبوس/
ایراد قانونی فرماندار به 6 مصوبه شورای شیراز

فرمانداری شیراز طی نامه‌ای در پاسخ به مصوبه هفته‌های گذشته شورای اسلامی این شهر در خصوص افزایش نرخ کرایه اتوبوس‌های درون‌‌شهری، مخالفت خود را با این مصوبه اعلام کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، عصر دوشنبه 28 فروردین، نامه فرمانداری مبنی بر وارد دانستن ایراد قانونی به مصوبه افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز که توسط شورای شهر تصویب شده بود، به عنوان یکی از دستورجلسه‌های 14 گانه دویست و یازدهمین جلسه علنی این شورا قرائت شد.

فرمانداری در این نامه تاکید دارد که افزایش نرخ‌ها نباید از نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی بیشتر باشد.

شورای اسلامی شهر شیراز با نظر اکثر اعضا، این مصوبه را برای بازنگری و رفع موانع قانونی اعلام شده به کمیسیون حمل و نقل بازگشت داد.

پیش از این شورای اسلامی شیراز، طی مصوبه‌ای نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی (اتوبوس) را 15 درصد افزایش داده بود.

به گزارش ایسنا، در حالی که شورای چهارم شهر شیراز ماه‌های پایانی فعالیت را سپری می‌کند، ۶ دستور از 14 مورد دستور کار جلسه علنی این هفته به طرح نامه‌های فرمانداری در خصوص وارد دانستن ایرادهای قانونی بر مصوبات شورا اختصاص داشت.

در این جلسه همچنین پیشنهاد حمایت از احداث اردوگاه اربعین در منطقه شلمچه که از سوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا مطرح شد و شهردار شیراز در این خصوص گفت: پیش از این مصوبه‌ای مشابه از سوی شورا مطرح و شهرداری به دلیل هزینه شدن درآمدهای شیراز در خارج از این شهر با آن مخالفت کرده است.

علی‌رضا پاکفطرت با اشاره به اینکه مصوبه پیشین به دلیل مخالفت شهرداری از سوی فرمانداری رد شده، گفت: نمی‌شود پول مردم شهر شیراز را در شهرهای دیگر هزینه کرد.

پاکفطرت در این خصوص پیشنهاد داد با توجه به اینکه ۱۰۰۰ متر زمین در بهترین نقطه شلمچه برای ارائه خدمات به زائران اربعین توسط شهرداری شیراز با همه امکانات تجهیز شده است، در یازده ماه دیگر سال این اردوگاه در اختیار راهیان نور قرار گیرد .

این مصوبه برای  بررسی بیشتر به کمیسیون بازگشت داده شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: