• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-7014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

افتتاح مجتمع فرهنگی مذهبی سرباغ شیراز


مجتمع فرهنگی، مذهبی و رفاهی سرباغ در محدوده بافت قدیمی شیراز افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، شامگاه دوشنبه 28 فروردین، مجتمع فرهنگی، مذهبی و رفاهی سرباغ شیراز در محدوده خیابان 9 دی و بافت قدیمی این شهر افتتاح شد.

شهردار شیراز گفت: هدف از اجرای این پروژه، ارائه خدمات فرهنگی، هنری و مذهبی به زائران و مجاوران حرم احمدی و محمدی(ع) است.

پاک‌فطرت، کمک به زیباسازی محدوده بافت تاریخی و ساماندهی این بافت را از دیگر اهداف اجرای این طرح اعلام و اضافه کرد: این مجتمع مکمل فرهنگسرایی است که 6 ماه قبل در خیابان 9 دی شیراز افتتاح شد.

شهردار شیراز ابراز امیدواری کرد که با تداوم اجرای این پروژه‌ها، زمینه را برای بازگرداندن زندگی به بافت تاریخی و کمک به حفظ و ساماندهی آن میسر شده و شاهد بازگشت شیرازی‌های اصیل به خانه‌های خود در این محدوده شود.

پاک‌فطرت همچنین گفت: احداث خیابان 9 دی در سال 90 و در حالی آغاز شد که شاهد وجود تعداد فراوانی خانه‌های مخروبه و نیمه مخروبه بودیم که یا خالی از سکنه یا محل اسکان معتادان و بی‌خانمان‌ها بود.

شهردار شیراز احداث خیابان 9 دی با کمک و همراهی دولت را گامی برای اجرای بخشی از طرح توسعه حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) و احیاء و ساماندهی بافت تاریخی و فرسوده این کلان‌شهر قلمداد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: