• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-2474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس جمهور 31 فروردين به شيراز سفر مي‌كند/
افتتاح بيش از 400 پروژه

استاندار فارس گفت: رئيس جمهور به همراه تني چند از اعضاي هيئت دولت صبح پنجشنبه 31 فروردين وارد شيراز خواهد شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس سيد محمدعلي افشاني قبل از ظهر سه‌شنبه 29 فروردين در جمع خبرنگاران گفت: سفر رئيس‌جمهور به شيراز، پروژه محور بوده و فاقد شاخصه‌هاي تشريفاتي است لذا اين سفر با هدف شركت در مراسم بزرگداشت سعدي شيرازي و همچنين افتتاح بيش از 400 پروژه انجام مي‌شود.

وي با بيان اينكه سفر شخص رئيس‌جمهور يك روزه پيش‌بيني شده است، تاكيد كرد كه زمان و چگونگي انجام برنامه‌ها، متعاقبا اعلام مي‌شود، گفت: در سفر آقاي دكتر روحاني، مراسم استقبال رسمي و ديدارهاي تشريفاتي لحاظ نمي‌شود.

استاندار فارس، با بيان اينكه ارزش بيش از 400 پروژه قابل افتتاح در سفر رياست جمهوري بالغ بر 1547 ميليارد تومان است،‌ گفت: در اين سفر عمليات اجرايي تعدادي از پروژه‌هاي كليدي در فارس آغاز خواهد شد.

افشاني گفت: پروژه استاديوم ورزشگاه 50 هزار نفري پارس با اعتباري بالغ بر 80 ميليارد تومان، بيمارستان خيريه 600 تختخوابي بوعلي‌سينا با اعتباري بالغ بر 484 ميليارد تومان و سد چشمه عاشق با اعتباري بالغ بر 80 ميليارد تومان، سه پروژه از 400 پروژه مورد نظر در اين سفر است كه افتتاح مي‌شود.

به گفته استاندار فارس، بهره‌برداري از 3 هزار و 300 هكتار آبياري تحت فشار به ارزش 22 ميليارد و 500 ميليون تومان، افتتاح سه كيلومتر از خط يك مترو شيراز به ارزش اعتباري 250 ميليارد تومان، 54 کیلوتر راه اصلی و آزاد راه با اعتبار ۱۰۵ میلیارد تومان، آبرسانی به ۷۱ روستا با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان از ديگر پروژه‌هايي است كه در اين سفر افتتاح مي‌شود.

استاندار فارس همچنين از افتتاح ۲۱ طرح بخش کشاورزی با اعتبار ۶۳ میلیارد تومان، ۶طرح شهرک صنعتی با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان، 2۵ مدرسه با ۱۶۴ کلاس و اعتبار ۱۳ و نیم میلیارد تومان، مرکز نگهداری از معتادان حاد و پرخطر با اعتبار ۴ میلیارد تومان، 3۳ طرح صنعت و معدن با اعتبار ۱۲۵ میلیارد تومان و 2۲۰ پروژه بهداشت و درمان با اعتبار ۱۹۷ میلیارد تومان ۱۰ باب کتابخانه عمومی در شهر شیراز با اعتبار ۳ میلیارد تومان، ۱۲ پروژه صنایع الکترونیک با اعتبار ۷۸ میلیارد تومان، در سفر يك‌روزه رئيس‌جمهور به فارس خبر داد.

افشاني خاطرنشان كرد: عمليات اجرايي تعدادي پروژه نيز در اين سفر آغاز خواهد شد كه مهمترين آنها پروژه شهر سلامت در وسعت 800 هكتار و با پيش‌بيني اعتباري 7.8 ميليارد دلار در قالب مجموعه‌هاي بيمارستاني، اقامتي، تفريحي، رفاهي و گردشگري است.

وي گفت: زيرساخت‌هاي شهر سلامت توسط دولت فراهم شده و اجراي آن برعهده بخش خصوصي خواهد بود؛ قرار است اين مجموعه طي برنامه پنجساله توسعه در فازهاي مختلف اجرا و احداث شود.

افشاني همچنين گفت: طرح توسعه فولاد پاسارگاد با 1256 ميليارد تومان اعتبار،، گازرساني به 260 روستا و 3 شهر، احداث 36 پروژه بهداشتي و درماني با اعتبار  51 ميليارد تومان و ... از ديگر پروژهايي است كه در اين سفر عمليات اجرايي آنها آغاز خواهد شد.

استاندار فارس يادآور شد كه در سفر آتي رئيس‌جمهور به فارس، وزرای بهداشت و درمان، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، صنعت و معدن، کشور، نیرو، رفاه، ارشاد و به احتمال قوی وزیر دفاع، به همراه معاونان زنان و خانواده و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست، دكتر روحاني را همراهي خواهند كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: