• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-2873-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

دكترين نظامي ايران بازدارندگي است

استاندار فارس تاكيد دارد كه دكترين نظامي ايران اسلامي، بازدارندگي بوده و جمهوري اسلامي ايران قدرت بازدارندگي را براي صلح و امنيت كشور و منطقه مي‌خواهيم.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سيد محمدعلي افشاني سه‌شنبه 29 فروردين در مراسم رژه يگان‌هاي نمونه نيروهاي مسلح مستقر در استان فارس، ملت ايران را مردماني صلح‌جو توصيف كرد كه علي‌رغم آنكه هيچگاه تجاوز به خاك كشورها را در انديشه نداشته و ندارد، زندگي همراه با عزت و استقلال را با هيچ متاعي عوض نكرده و مقتدرانه در مقابل هر تهاجمي ايستادگي مي‌كند.

او با تاكيد براينكه به طور طبیعی کشوری قادر به حفظ صلح و امنیت خود و همسایگان است كه قدرت نظامی و حمایت مردمی را با هم داشته باشد، گفت: در عصر کنونی ارتشی قدرت بازدارندگی دارد که هم به لحاظ علم و دانش و هم به لحاظ آموزش توان بالايي داشته باشد؛ در اين صورت هیچ دشمن متجاوزی چشم طمع به آن سرزمين نخواهد داشت.

استاندار فارس نیروهای مسلح ايران اسلامي را به لحاظ ایمان و خودباوری و تجهیزات و امکانات و آموزش‌های تخصصي ممتاز دانست و با تاكيد براينكه اين توان جرات چشم طمع داشتن به ايران را از دشمن سلب كرده است، گفت: اتحاد بین نیروهای مسلح با هم و نیروهای مسلح با مردم با توجه به شرایط کنونی یک ضرورت است و امروز کشور ما اینچنین است .

افشاني خاطرنشان كرد: ارتش همیشه قهرمان جمهوری اسلامی همواره در کنار مردم بوده و سهم بالایی در دفاع و حراست از انقلاب و کشور نیز داشته و خیل عظیم شهدایی که ارتش تقدیم انقلاب و نظام کرده، بیانگر این موضوع است .

استاندار فارس با اشاره به نگاه آينده نگر بنيانگذار انقلاب اسلامي در ناميدن روز 29 فروردين به‌نام روز زميني ارتش، اين اقدام را زمينه‌ساز تقويت ارتش جمهوري اسلامي ايران دانست و به بازنگري نقش نيروهاي ارتشي در سال‌هاي دفاع مقدس و پس از آن در موفقيت‌هاي ايران و امنيت حاكم بر كشور پرداخت.

به گزارش ايسنا، امروز و همزمان سراسر كشور، يگان‌هاي نمونه نيروهاي مسلح در استان فارس به مناسبت روز ارتش مراسم رژه را برگزار كردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: