• شنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-481-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست هيئت پزشكي ورزشي فارس:

مدرسه خط مقدم عرصه سلامت محسوب مي‌شود

سرپرست هيئت پزشکی ورزشی استان فارس اعتقاد دارد كه مدرسه خط مقدم عرصه سلامت محسوب مي‌شود بطوريكه با ارائه آموزش‌ها و دانش و آگاهي‌هاي صحيح به اولياء، مربيان و دانش‌آموزان مي‌توان، سلامت جامعه را تضمين كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حيدر صفرپور شنبه 2 ارديبهشت در حاشيه مراسم نمادين نواخته شدن زنگ هفته سلامت در شيراز به خبرنگاران گفت: نواخته شدن زنگ سلامت در آغاز هفته ملي سلامت، نمادي است براي متوجه كردن همه به جايگاه مدرسه در تامين و حفظ سلامت جامعه و فرهنگ‌سازي در اين حوزه.

او تغيير سبك زندگي را يكي از چالش‌هاي بزرگ امروز دانست كه سلامت جسمي و روحي خانواده‌هاي ايراني را در معرض خطر قرار داده و زمينه‌ساز بروز تغييرات جسمي نظير چاقي و ناهنجاري‌هاي اسكلتي و مشكلات روحي نظير افسردگي شده است.

صفرپور تعامل هيئت پزشكي ورزشي فارس با دانشگاه علوم پزشكي شيراز و آموزش و پرورش فارس را سازنده توصيف و اضافه كرد: با همکاری و مشارکت نهادهاي متولی بنا داریم دوره‌های آموزشی ويژه اولياء، مربيان و دانش‌آموزان را در مدارس مختلف و با هدف ترويج فرهنگ سلامت، برگزار كنيم.

وي همچنين از پيش‌بيني و برنامه‌ريزي براي برگزاری دوره‌های آموزش حرکات صحیح ورزشی و صحیح ورزش کردن براي دانش‌آموزان به‌عنوان مهمترين گروه هدف از سوي هيئت پزشكي ورزشي فارس و با همكاري فدراسيون پزشكي ورزشي در آينده خبر داد.

صفرپور با تاكيد ورزش سريعترين و مطمئن‌ترين راه رسيدن به سلامت جسم و نشاط روح افراد و ايجاد اميد در جامعه است، لزوم ارائه آموزش‌هايي در خصوص چگونه ورزش كردن را يادآور شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: