• دوشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-284-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم:

جهرم به کمپین حمایت از زوجین نابارور پیوست

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم با بيان اينكه جهرم به كمپين حمايت از زوج‌هاي نابارور پيوسته است، گفت: روزهای زوج هفته آخر اردیبهشت، تیم درمان ناباروری اين دانشگاه آماده ارائه‌ مشاوره در زمينه روش‌هاي نوين درمان ناباروري است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس دكتر رحمانيان دوشنبه ۴ اردیبهشت در جمع خبرنگاران گفت: این کمپین از سال گذشته توسط انجمن جنین‌شناسی و بیولوژی تولید مثل تشکیل شده، به مناسبت روز ملی جمعیت برابر با ۳۰ اردیبهشت و به مدت یک هفته فعال است .

وي افزود: در این هفته، طی ۳روز مشخص شده زوجین ناباروری که تا کنون نسبت به تشخیص و درمان ناباروری خود اقدام نکرده‌اند، طی برنامه‌ریزی قبلی به مراکز درمان ناباروری در سراسر کشور که جهت مشارکت در این امر خیرخواهانه اعلام آمادگی کرده‌اند، مراجعه و از خدمات رایگان اطلاع‌رسانی، بررسی و تشخیص ناباروری در هفته‌ی​ مذکور استفاده خواهند کرد .

رحمانيان هدف از برگزاری این کمپین کمک به زوجین نابارور در تشخیص علل ناباروری، سلامت ناباروری و اطمینان از تولد فرزند سالم، پیشگیری از عوامل خطر باروری، روش‌های متنوع حفظ باروری، مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ناباروری و روش‌های نوین درمان ناباروری عنوان كرد .

به گفته‌ی وي با توجه به اینکه در اولین سال برگزاری این کمپین(سال گذشته) هنوز مرکز درمان ناباروری درجهرم راه‌اندازی نشده بود، لذا مشارکت فعالی در این زمینه نداشت، اما با راه‌اندازی قریب‌الوقوع مرکز درمان ناباروری، جهرم نیز امسال به این کمپین پیوست .

رحمانيان خاطرنشان كرد: متقاضيان می‌توانند روزهای زوج هفته‌ی​ آخر اردیبهشت تیم برجسته‌ی درمان ناباروری جهرم آماده ارائه مشاوره، راه‌حل و معرفی روش‌های نوین درمان ناباروری است .

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم تصريح كرد: دکتر البرزی(فوق تخصص نازایی)، دکتر گلستان(امبریولوژیست)، انیسه رحمانیان، یزدان‌پور، سحر رحمانیان (کارشناسان مامایی)، روان شناسی بالینی و متخصص تغذیه اعضاي اين تيم را تشكيل مي‌دهند.

رحمانيان گفت: اکثر  تجهیزات تخصصی روش‌های نوین درمان ناباروری در شهرستان جهرم تا کنون تهیه شده و در آینده‌ی​ نزدیک شاهد افتتاح مرکز مذکور خواهیم بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: