• چهارشنبه ۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر علم و اقتصاد بسیج دانشجویی فارس:

مديران فارس به مطالبه‌گري دانشجويان بسيجي بي‌توجه هستند

مدیر علم و اقتصاد ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس از آنچه به بي‌توجهي مديران اين استان به طرح "پرسمان پيشرفت" عنوان مي‌كرد، انتقاد و تاكيد كرد كه دانشجويان تاكنون پاسخ مطالباتشان از مديران اقتصادي را دريافت نكرده‌اند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مرتضي نوشاد چهارشنبه 6 ارديبهشت در جلسه شوراي گفتماني اقتصادي مقاومتي بسيج دانشجويي فارس با اشاره به آغاز طرح "پرسمان پیشرفت" گفت: اين طرح بستری است كه بسیج دانشجویی برای حضور مدیران در جمع دانشجویان فراهم کرد؛ متاسفانه مدیران اقتصادی مخاطب طرح در استان فارس نسبت به مطالبه تخصصی دانشجویان بی توجه هستند .

وي با اشاره به برگزاری جلسه قرارگاه دانشجویی اقتصاد مقاومتی و شورای مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی فارس و بررسی اجرای طرح پرسمان پیشرفت، گفت: دانشجویان فعال در این قرارگاه معتقد هستند برخی مدیران اجرایی در فارس، به ویژه مدیران مخاطب اول شعار سال گذشته و امسال یعنی «اقتصاد مقاومتی» نسبت به پاسخگویی در مورد اقداماتشان برای تحقق شعارهای اقتصادی بی توجه هستند .

نوشاد گفت: دور دوم مکاتبات مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی فارس با برخی مدیران اقتصادی استان برای پیگیری مطالبات دانشجویان در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی آغاز شده است؛ اگرچه با وجود تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر پاسخگویی مدیران در قبال کارهایی که برای ارتقای اقتصاد انجام داده‌اند، هیچ پاسخی برای مکاتبات دريافت نكرده‌ايم.

مسئول مرکز مطالعات اقتصادی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با بیان اینکه دانشجویان بسیجی حداکثر تلاش خود را براي مواجهه تخصصی و دریافت پاسخ از مدیران اجرایی برای عملکردشان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به کار بسته‌اند، خاطرنشان کرد: با توجه به بی‌توجهی مدیران استانی مخاطب طرح "پرسمان پیشرفت"، دانشجویان پیگری درخواست خود بوده و مطالباتشان را تا حصول نتیجه پیگری می‌کنند .

نوشاد با تاکید بر نقش اقتصاد در تحقق اهداف انقلاب اسلامی، به بند 21 اقتصاد مقاومتی اشاره و اضافه کرد: بر اساس این بند می‌توان مهمترین نقش دانشجویان را در تبیین علمی و رسانه‌ای و گفتمان سازی موضوع اقتصاد مقاومتی دانست .

وی با اشاره به رسالت جنبش دانشجویی در نقش آفرینی به ویژه پیگیری و مطالبه‌گری خواست و نیاز مردم از مدیران اجرایی، بر ضرورت پاسخگویی مسئولان در تحقق رفع چالش کوتاه مدت نظام یعنی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد .

مدیر علم و اقتصاد ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با بیان اینکه این طرح ذیل بسته مطالبه گری بسیج دانشجویی و در راستای مواجهه تخصصی با مسائل بومی استان فارس فعال شده است، خاطرنشان کرد: سال 95، سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل بود و طبق فرمایش مقام معظم رهبری مدیران باید به معرفی و عرضه اقدامات خود در تحقق اقتصاد مقاومتی مي‌پرداختند.

نوشاد با بیان اینکه موضوعات مختلف اقتصاد، اجتماعی و فرهنگی محور اجرای "پرسمان پیشرفت" است، گفت: مدیران استان مخاطب این طرح هستند چرا که مسائل پیش روی پیشرفت استان فارس با توجه بند سه اقتصاد مقاومتی یعنی  توجه به مزیت‌های استانی دسته بندی موضوعی شده است و هر کس با توجه به نقش خود در پیشرفت استان در این طرح بايد پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه از مدیران اجرایی استان فارس به صورت رسمی برای حضور در «پرسمان پیشرفت» دعوت شده است،‌ افزود: بسته پرسش‌ها بر اساس اولویت و نیازهای مردمی تهیه شده و این طرح در درجه اول با حضور مدیران اقتصادی استان فارس در آینده‌ای نزدیک کلید می‌خورد .

مسئول مرکز مطالعات اقتصادی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس از حضور نمایندگان مردم اين استان در مجلس شورای اسلامی در طرح "پرسمان پیشرفت" نیز خبر داد و گفت: با توجه به نزديکی سالروز آغاز فعالیت دور دهم مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی نیز در این طرح مشارکت خواهند کرد و میزان و چگونگی همکاری این منتخبان ملت از طریق ظرفیت‌های رسانه‌ای اطلاع‌رساني مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: