• یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-1081-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس هيئت ورزش‌هاي همگاني استان فارس:

ارتقاء‌ سلامت و نشاط جامعه هدف توسعه ورزش‌هاي همگاني است

رئيس هيئت ورزش‌هاي همگاني استان فارس با بيان اينكه توسعه جامعه در گرو سلامت و نشاط است، گفت: ارتقاء سطح سلامت و نشاط جامعه، 2 هدف اصلي از توسعه ورزش‌ همگاني است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سيروس پاك‌فطرت يكشنبه 10 ارديبهشت به مناسبت هفته سلامت در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه در سال‌هاي اخير شاهد توسعه مطلوب ورزش‌هاي همگاني در كلان‌شهر شيراز و بسياري از نقاط استان فارس بوده‌ايم.

او با بيان اينكه جامعه ايران از دو معضل كم تحركي و بي‌تحركي رنج مي‌برد، اين دو معضل را عامل اصلي در بروز و تشديد بيماري‌هاي غيرواگير خطرناكي دانست كه سلامت و نشاط جامعه را تهديد مي‌كنند.

پاك‌فطرت گفت: براساس آمارها، ايران جزو 10 كشور چاق جهان قرار دارد و 25 ميليون نفر از شهروندان ايراني و 25 درصد از دانش‌آموزان ايراني اضافه وزن دارند؛ بهترين راه‌حل براي مقابله با اين مشكل بزرگ، تغذيه مناسب و توجه به تحركات مطلوب جسمي است.

او اعتقاد دارد كه ورزش‌هاي همگاني نظير پياده‌روي، كم‌هزينه‌ترين و در عين‌حال موثرترين نوع ورزش‌ها محسوب مي‌شود، گفت: با توسعه فرهنگ ورزش در خانواده‌هاي ايراني، زمينه ارتقاء سلامت را فراهم خواهيم كرد؛ بي‌ترديد جامعه سالم، نشاط بيشتري دارد و با وجود اين دو خصوصيت، قطعا مسير توسعه هموارتر خواهد بود.

پاك‌فطرت با اشاره به اقدامات انجام شده در راستاي توسعه ورزش‌همگاني در استان فارس، گفت: در سال 91 رتبه استان فارس در زمينه ورزش همگاني در كشور هجدهم بود؛ با همكاري اداره كل ورزش و جوانان و تمام اداره‌ها و سازمان‌هاي استان، فارس در سال 95 جزو 3 استان برتر كشور قرار گرفته است.

او با بيان اينكه در سال 95 بالغ بر 534 برنامه ورزشي همگاني در سطح فارس اجرا شد، گفت: برگزاري 60 جشنواره ورزش همگاني و نشاط آور، اجرايي شدن 75 كنگره، سمينار، مجمع عمومي و همايش و برپايي 87 دوره آموزشي، بخشي از اقدامات اجرا شده در سال 95 بوده است.

پاك‌فطرت با تاكيد بر اينكه برنامه‌هاي مدوني براي سال 96 در حوزه ورزش همگاني پيش‌بيني شده است، گفت: سال گذشته 64 مسابقه در رشته‌هاي مختلف در سطوح بين‌المللي، ملي، استاني و منطقه‌اي برگزار كرديم و ورزشكاران فعال در اين حوزه 115 عنوان قهرماني كسب كردند.

رئيس هيئت ورزش‌هاي همگاني فارس گفت: اين هيئت با 20 كميته و 60 رشته ورزشي، بزرگترين و در عين‌حال به دليل تاثيرگذاري بر سلامت عامه مردم، مهمترين تشكل ورزشي محسوب مي‌شود.

رئيس منطقه 9 ورزش‌هاي همگاني كشور همچنين از فراهم شدن بستري براي اجراي برنامه‌هاي ورزش همگاني با مزيت پخش زنده تلويزيوني خبر داد و گفت: اين فرصت مي‌تواند در اختيار شهرستان‌ها قرار گيرد لذا فرمانداران مي توانند با اعلام آمادگي براي برگزاري برنامه‌هاي ورزشي همگاني، از امكان ايجاد شده براي معرفي ظرفيت‌هاي شهرستان خود بهره گيرند.

پاك‌فطرت در پاسخ به سئوالي در خصوص استاندارد نبودن دستگاه‌هاي ورزشي نصب شده در مسيرهاي پياده‌روي شيراز، گفت: نصب دستگاه‌هاي ورزشي در حيطه وظايف هيئت ورزش‌هاي همگاني نيست و اقدامي است كه شهرداري آن را مديريت مي‌كند؛ ما نيز اعتقاد داريم بعضي دستگاه‌هاي نصب شده فاقد استاندارد بوده و بعضي از دستگاه‌ها هم مستهلك شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: