• یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-1181-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس هيئت بدنسازي فارس عنوان كرد

سلامت فعاليت 95 درصد از باشگاه‌هاي بدنسازي در فارس

رئيس هيئت پرورش اندام و بدنسازي استان فارس اعتقاد دارد هم‌اينك بيش از 95 درصد از كل باشگاه‌هاي فعال در اين رشته ورزشي بدور از هرگونه حاشيه‌اي در سلامت كامل فعاليت مي‌كنند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، محمدعلي فرهنگ‌مهر ظهر يكشنبه 10 ارديبهشت در يك كنفرانس خبري، گفت: متاسفانه هيچ آماري در خصوص عملكرد هيئت پرورش اندام و بدنسازي فارس در سال‌هاي 93 و قبل از آن وجود ندارد اما براساس اطلاعات منتشر و نقل شده، در آن دوره تعداد زيادي از باشگاه‌ها به دليل تخلفات مختلف پلمب شده و اخطار گرفته بودند.

فرهنگ‌مهر تصريح كرد: درسال 95 و براساس اسناد و آمارهاي موجود و به دليل اقدامات ايجابي كه هيئت بدنسازي با همكاري ساير دستگاه‌هاي متولي انجام داده‌اند، حجم تخلفات بسيار كاهش پيدا كرده است؛ در سال 95 تعداد باشگاه‌هايي كه در زمينه داروهاي نيروزا اخطار دريافت كردند به 5 باشگاه هم نمي‌رسد.

وي يادآور شد: در استان فارس بيش از 300 باشگاه و در كلانشهر شيراز بالغ بر 160 باشگاه بدنسازي و پرورش‌اندام فعال است.

رئيس هيئت بدنسازي استان فارس همچنين گفت: با توجه به نوع فعاليت باشگاه‌هاي بدنسازي، قادر به تفكيك سني باشگاه‌ها نيستيم؛ افراد با توجه به ميزان توانايي و هدفشان از ورود به باشگاه، توسط مربيان به شكل انفرادي فعاليت ورزشي مي‌كنند.

فرهنگ‌مهر با بيان اينكه باشگاه‌هاي بدنسازي ميزبان ورزشگاران تمام رشته‌هاي ورزشي بوده و هست، گفت: اين هيئت بيش از تمام هيئت‌هاي ورزشي منشاء خدمات بوده و برهمين اساس هيئت تمركز زيادي بر روي برنامه‌هاي آموزشي گذاشته است.

او با اشاره به برگزاري دوره‌هاي مختلف مربيگري و داوري در سال‌هاي 94 و 95، از تداوم برگزاري اين دوره‌هاي آموزشي در سال 96 و با جديت بيشتري خبر داد و گفت: در سال 91 علي‌رغم آنكه آمار دقيقي وجود ندارد، تعداد باشگاه‌هاي داراي مربي آموزش‌ديده در استان فارس اندك بود؛ اكنون در هيچ يك از شهرستان‌ها كمبود مربي كلاس‌ديده وجود ندارد.

فرهنگ‌مهر در عين‌حال از تلاش براي برگزاري دوره‌هاي مربيگري درجه سه بانوان در سال 96 خبر داد و گفت: سال گذشته 8 سمينار علمي، 6 كارگاه آموزشي را برگزار كرديم و امسال اين روند را به شكل جدي‌تري ادامه مي‌دهيم به‌طوريكه سال 96 را با برگزاري دوره مربي‌گري بانوان آغاز كرده‌ايم.

او از افزايش حجم و كيفيت نظارت‌ها در سال 96 خبر داد و گفت: با توجه به اهميت فعاليت باشگاه‌هاي بدنسازي و وجود اين ديدگاه كه هر باشگاه ورزشي مي‌تواند يك كارخانه انسان‌سازي باشد، اهتمام زيادي بر امر نظارت قرار گرفته و در راستاي اصلاح امور و نه مچ‌گيري گام بر خواهيم داشت.

فرهنگ‌مهر با بيان اينكه پيش‌از اين پيشنهاد شده بود كه كميته‌اي عهده‌دار صدور مجوز براي عرضه كنندگان داروها و مكمل‌هاي ورزشي و غذايي شود، گفت: متاسفانه اين پيشنهاد مورد قبول قرار نگرفته و اكنون وضعيت عرضه مكمل و داروهاي مجاز، چندان مناسب نيست.

رئيس هيئت بدنسازي فارس خاطرنشان كرد: ورزشكاران ترجيح مي‌دهند كه با توصيه‌هاي مربيان خود از مكمل‌ها استفاده كنند و اينكه تنها داروخانه‌ها مجاز به عرضه اين كالا باشند، با استقبال خوبي توسط ورزشكاران مواجه نشده است؛ البته توجه داشته باشيم كه تفاوت قيمت و گران بودن مكمل‌هاي عرضه شده توسط داروخانه‌ها نيز بر اين روند تاثيرگذار بوده و هست.

فرهنگ‌مهر همچنين از ميزباني هيئت بدنسازي استان فارس براي مسابقات مختلف در سال 96 خبر داد و گفت: امسال در تقويم مسابقات، 18 مسابقه قهرماني استاني پيش بيني شده كه 2 مسابقه قهرماني مچ‌اندازي براي بانوان براي شناخت اعضاي تيم منتخب فارس در اين بين قرار دارد.

رئيس هيئت بدنسازي فارس گفت: در روزهاي 21 و 22 ارديبهشت نيز شيراز ميزبان مسابقات قوي‌ترين مردان خواهد بود كه در برگزاري اين رقابت‌ها، معاونت فرهنگي شهرداري شيراز و اداره ورزش و جوانان، هيئت بدنسازي را حمايت و ياري خواهند كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: