• دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-1973-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون سياسي فرمانداري شيراز تشريح كرد

وضعيت شعب و شيوه اخذ راي در شهرستان شيراز

معاون سياسي فرمانداري شيراز در تشريح وضعيت شعب و شيوه اخذ راي در انتخابات رياست‌جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا در شهرستان شيراز، گفت: كل شهرستان را به 12 مركز تقسيم كرده‌ايم و هر مركز متولي تعدادي از شعب اخذ راي خواهد بود .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي سعيدي ظهر دوشنبه 11 ارديبهشت در جمع خبرنگاران گفت: براي شهرستان شيراز در اين دوره از انتخابات 725 شعبه اخذ راي پيش‌بيني شده است كه در هر شعبه 2 صندوق اخذ راي تعبيه شده است .

او با يادآوري اينكه در هر شعبه 2 نماينده فرماندار و هفت نفر عضو صندوق فعاليت خواهند داشت، گفت: 594 شعبه اخذ راي شهري، 121 شعبه روستايي و 10 شعبه عشايري، براي اخذ راي مردم شريف شهرستان شيراز پيش‌بيني شده است .

سعيدي با يادآوري اينكه 648 شعبه ثابت و 77 شعبه سيار خواهد بود، گفت: از كل شعب اخذ راي 542 شعبه در شهر شيراز، 28 شعبه در شهر صدرا، 73 شعبه در بخش مركزي، 42 شعبه در زرقان و 40 شعبه در ارژن مستقر است .

وي تصريح كرد: در اين دوره از انتخابات، تنها در شهر صدرا انتخابات شوراها به شيوه تمام الكترونيكي برگزار مي‌شود و در ساير شعب اين انتخابات نيمه الكترونيكي خواهد بود .

سعيدي با بيان اينكه برگزاري انتخابات رياست جمهوري در تمام شعب اخذ راي دستي است، گفت: تمهيدات لازم براي جلوگيري از ورود كاروان‌ها به شهرهاي مختلف براي شركت در انتخابات انديشيده شده است كه در روز برگزاري انتخابات اعمال مي‌شود .

معاون سياسي فرمانداري شيراز همچنين گفت: تاكنون از بين 6 كانديداي رياست‌جمهوري تنها 2 كانديدا نمايندگان خود براي برپايي ستاد انتخاباتي در شهرستان شيراز را معرفي كرده‌اند .

او گفت: هر يك از نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري در شيراز امكان برپائي يك ستاد مركزي را خواهند داشت اما محدوديتي براي ايجاد ستادهاي فرعي، جز در مناطق ممنوعه، وجود ندارد .

سعيدي محدوده ممنوعه برپايي ستادهاي انتخاباتي را جغرافياي مركزي كلانشهر شيراز در حد فاصل چهارراه پيروزي، خيابان پيروزي، خيابان هجرت، خيابان ساحلي، ميدان دانشجو، خيابان ملاصدرا، خيابان قصردشت و چهارراه پيروزي، اعلام و اضافه كرد: در اين منطقه برپايي ستادهاي اصلي و فرعي ممنوعيت قانوني دارد .

او گفت: كانديداهاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا در مهلت قانوني تبليغات امكان برپايي ستاد را خواهند داشت و تعداد ستادهاي اصلي در كلانشهر شيراز به تعداد مناطق يازده‌گانه شهرداري است؛ اين ستادها بايد در نصب بنرهاي تبليغاتي، قوانين را رعايت كرده و بنر به اندازه‌هاي تعيين شده تهيه و نصب كنند .

سعيدي با بيان اينكه تاكنون 42 نفر از كانديداهاي شوراها به دليل تخلفات تبليغاتي در شهرستان شيراز تذكر گرفته‌ و به فرمانداري شهرستان فراخوانده شده‌اند، گفت: در زمان بررسي صلاحيت‌ها 4 نفر از داوطبان به دليل انجام تخلفات تبليغاتي و اصرار بر انجام تخلف، احراز صلاحيت نشدند .

او تصريح كرد: تمام كانديداهاي شوراها بايد فعاليت تبليغاتي در فضاي مجازي را قبلا در بستر يكپارچه تبليغات انتخابات كشور با نام اختصاري "بي‌تاك" ثبت كنند .

سعيدي گفت: انجام تبليغات در رسانه‌هاي مكتوب روز پنجشنبه 28 ارديبهشت و يك روز مانده به زمان برگزاري انتخابات ممنوعيت قانوني دارد و روزنامه‌ها بايد از قانون تبعيت كنند .

معاون سياسي فرمانداري شيراز همچنين از تمام رسانه‌هايي كه قصد انجام تبليغات انتخاباتي را دارند و براي اين موضوع مجوزهاي قانوني را قبلا دريافت كرده‌اند خواست تا با مراجعه به نشاني اينترنتي www.samandehe.ir نسبت به دريافت نشان يا شناسه مربوطه اقدام لازم را انجام دهند .

به گزارش ايسنا، انتخابات رياست‌جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا همزمان در روز 29 ارديبهشت برگزار خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: