• سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-2276-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آئين سپاس مربي در شيراز برگزار شد

آئين سپاس مربي، همزمان با 12 ارديبهشت و در رساي نكوداشت مقام معلم و تجليل از مربيان پيشكسوت و نمونه استان فارس در شيراز برگزار شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از آموزش و پرورش فارس، رئیس سازمان دانش آموزی استان فارس دوشنبه 11 ارديبهشت در مراسم سپاس مربي، گفت: روز معلم، روز گرامیداشت عاشقان و ایثارگرانی است که می‌سوزند تا بسازند و بلند قامتانی که در عرصه تعلیم و تربیت کمر خم می‌کنند .

محسن كلاري افزود: مربیان سازمان دانش آموزی، معلمانی هستند که شمع وجود خود را در راه رسالت تربیت اجتماعی دانش‌آموزان می‌سوزانند.

او گفت: دانش آموزان پیشتاز و فرزانه، دانش آموزانی متفاوت با مربیانی متفاوت هستند، مربیانی که خود ادب و خوش خلقی، راستی و درستی، یاری و مهربانی، دوستی با طبیعت، دیانت و معنویت، نظم پذیری و قانون مداری، میهن دوستی، تلاش و صرفه جویی، شجاعت و دلیری، عدل و انصاف، مسئولیت پذیری و مشارکت جویی و تدبیر و تفکر را از پیشکسوتان سازمان دانش آموزی آموخته و به دانش آموزان آموزش می‌دهند .

رئیس سازمان دانش آموزی استان فارس گفت: اين سازمان با آموزش مهارت‌های اجتماعی به دانش آموزان، فرزندانی را تربیت می‌کند که تفکر گروهی را از دوران تحصيل فرا مي‌گيرند.

كلاري اعتقاد دارد مربیان سازمان دانش آموزی، آینده ایران اسلامی و آرمان‌های انقلاب را در دست فرزندانی خواهند گذاشت که روحیه عشق به همنوع، کمک به دیگران و صداقت را سر لوحه زندگی قرار داده‌اند .

به گفته كلاري به مناسبت روز و هفته معلم، سازمان دانش‌آموزي فارس با حضور 2 هزار دانش‌آموز تشكيلات پيشتاز و فرزانه و مربيان منتخب استان، همايش سپاس مربي را با هدف قدرداني از 4 هزار مربي فارس برگزار مي‌كنند.

اندیشه‌های مطهری سرلوحه کار آموزش و پرورش است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش نيز در اين مراسم گفت: آموزش و پرورش، به عنوان نهادی تربیتی و در راستای تحقق تعلیم و تربیت دانش آموزانی که امید و سرمایه این مرز و بوم هستند، اندیشه‌ها و رهنمودهای شهید مطهری را سرلوحه کار خود قرار داده است .

مهدي‌ فيض با اشاره به كلامي از رسول مكرم اسلام(ص) و نكاتي آموزنده از بنيانگزار انقلاب اسلامي، گفت: تلاش علمی زمانی موثر خواهد بود که فرمول احترام به استاد شکل گیرد.

او اضافه كرد: وقتي بزرگان دین، کشور و انقلاب از استادان خود در کمال ادب و احترام یاد کرده و مي‌كنند، اگر دانش‌آموزان خواستار تاثيرگذار بودن علمي كه مي‌آموزند هستند بايد به معلم و استاد خود احترام بگذارند.

براساس اين گزارش در اين آئين از 800 مربي پيشكسوت و نمونه سازمان دانش‌آموزي در 59 منطقه و شهرستان استان فارس قدرداني شد.    


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: