• سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-1074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديرعامل توزيع برق شيراز عنوان كرد

اجراي 5 هزار و 500 میلیارد ريال پروژه برقي طي 4 سال در شيراز

مدير عامل شركت توزيع نيروي برق شيراز با بيان اينكه طي 4 سال فعاليت دولت تدبير و اميد و علي‌رغم تمام كاستي‌ها در زمينه اعتبارات و بودجه، اقدامات گسترده و تاثيرگذاري در حوزه صنعت برق انجام شده است، اجراي بيش از 5 هزار و 500 میلیارد ريال پروژه در اين مدت را آماري قابل قبول دانست .

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي توزيع برق شيراز، جلال زراعت‌پيشه، در تشريح بخشي از اقدامات دولت تدبير و اميد در محدوده جغرافيايي تحت مديريت برق شيراز، گفت: پروژه‌هاي اجرا شده در 4 سال گذشته در زمينه‌هاي توسعه شبكه‌هاي برقرساني شهري و روستايي، ايجاد پست‌هاي زميني، نصب دستگاه‌هاي اندازه‌گيري، احداث شبكه‌هاي روشنايي معابر، نصب دستگاه‌هاي ريكلوزر هوايي، احداث ساختمان‌های اداری، احداث و اصلاح خطوط 20 كيلوولت و ايمن‌سازي شبكه‌هاي توزيع بوده است .

او گفت: توسعه شبكه‌هاي برق‌رساني با هدف تامين برق 79 هزار مشترك جديد شهري با یک هزار و 115 میلیارد ریال اعتبار، توسعه شبكه‌هاي برق روستايي با هدف تامين برق بيش از 18 هزار مشترك روستايي جديد با حدود 240 میلیارد ريال اعتبار و نصب 187 هزار و 500 دستگاه لوازم اندازه‌گيري با اعتبار 441 میلیارد ریال، احداث 258 پست زميني توزيع برق با اعتباري حدود 429 میلیارد ريال بخشي از اين پروژه‌ها بوده است .

زراعت‌پيشه گفت: ايجاد 193 نقطه مانوري با نصب سكسيونر گازي هوايي با اعتباري حدود 24 میلیارد ریال و نصب 22 دستگاه ريكلوزر هوايي با هدف افزايش قابليت اطمينان شبكه و كاهش خاموشي با صرف هزینه  قريب به 9 میلیارد  ريال، ايجاد 87 نقطه مانوري با نصب سكسيونر گازي موتوردار هوايي با اعتباري حدود 24 میلیارد  ريال، احداث و اصلاح خطوط 20 كيلوولت يك‌مداره و دو مداره به طول 310کیلومتر با صرف 252 میلیارد ريال اعتبار ، نيز بخش ديگري از پروژه‌هاي اجرايي شده در جغرافياي تحت مديريت توزيع برق شيراز است .

مديرعامل توزيع برق شيراز گفت: اصلاح و بهينه‌سازي شبكه‌هاي توزيع برق با اعتباری بالغ بر 193 میلیارد ریال، ايمن‌سازي شبكه‌هاي توزيع با اعتبار 54 میلیارد ریال و اصلاح و رفع عيب فيدر های بحراني فشار متوسط به روش خط گرم و سرد با هدف افزايش قابليت اطمينان شبكه و پيشگيري از وقوع بحران با اعتباری بالغ بر 95 میلیارد ریال و احداث شبکه روشنایی معابر با اعتباری در حدود 100 میلیارد ریال، از ديگر اقداماتي است كه اجرایی شده است .

وی اضافه کرد در سال‌های اخير براساس نياز و افزايش کيفيت کار توسط پيمانکاران با هماهنگی سازمان فنی و حرفه‌ای نسبت به ثبت نام، آموزش و ارائه کارت مهارت (گواهينامه معتبر فن ورز هوايي) به 2480 نفر از جوانان متقاضي كار در مجموعه صنعت برق اقدام كرده‌ايم و با الزام پيمانكاران در استفاده از اين نيروهاي آموزش ديده موجبات افزايش بهره وري و ايمني فراهم شده بطوری که این شرکت نیروی مناطق جنوب کشور را با این گروه متخصصین نیز تامین نموده است .

زراعت پیشه در ادامه گفت: خاموشی از  651 دقیقه در سال به ازای هر مشترک در سال 92 به  262 دقیقه در سال به ازای هر مشترک در سال 95 کاهش یافته و با استفاده از فناوری‌هاي خط گرم و افزايش اعتبار 1.5 ميلياردی از سال 92 به 4 ميلياردی در سال 95، قدرت مانور بر روی خطوط به منظور کاهش خاموشي به طور چشمگيري افزايش پيدا كرده و همچنین مدت انتظار 14 ماهه اجرای طرح‌های نيرورسانی در مناطق روستايی در سال 92 به 3 ماه در سال 95 کاهش يافته است .

وي گفت: از يك سو عمليات تبديل شبکه مسی به کابل خود نگهدار به منظور ايمنی بيشتر فنی، افزايش پايداری و جلوگيري از سرقت شبکه در تمام حوزه‌هاي تحت پوشش شرکت به میزان 99.5 درصد انجام شده و از ديگر سو به منظور يكپارچه سازي و بي‌نيازي متقاضي به ارتباط مستقيم با واحدهاي طراحي، سايت طراحي متمركز اجرا شده است .

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شيراز خاطرنشان كرد: اجراي پروژه‌هاي مختلف در اين شركت، با در نظر گرفتن ابعاد اقتصاد مقاومتي بوده و در حوزه‌هاي كمي و كيفي زمينه ارتقاء شاخص‌هاي مختلف را فراهم كرده است .

مديرعامل توزيع برق شيراز، اين شركت را يكي از موفق‌ترين شركت‌هاي اجرايي در زمينه ارتباط با دانشگاه و اجراي برنامه‌هاي پژوهشي و تحقيقاتي ارزيابي و اضافه كرد: با راه‌اندازي دفتر تحقیقات در دانشگاه شيراز و متمركز كردن اعتبارات پژوهشي، اقدامات شاخصي انجام شده است که تا بحال از نتایج این همکاری20 پروژه ارائه گردیده است .

زراعت‌پيشه همچنين از تلاش براي جذب سرمايه‌گذاران بخش خصوصي و ايجاد نيروگاه‌هاي مقياس كوچك، به‌عنوان يكي از دست‌آوردهاي مهم توزيع برق شيراز ياد و خاطر نشان كرد: طي 4 سال گذشته، سه مولد انرژی مقیاس کوچک توسط بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده  است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: