• سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-2273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دبير جامعه ايلات و عشاير فارس و جنوب كشور:

ليست شايستگان فارغ از لابي‌گري و سهم‌خواهي مد نظر ما است

دبیر جامعه ایلات و عشایر استان فارس و جنوب کشور تاکید دارد که این جامعه در انتخابات شوراهای شهر و روستا، به‌دنبال شکل‌گیری لیستی حاوی شایستگانی است که فارغ از لابی‌گری و سهم‌خواهی تدوین شده باشد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، یاشار پولادیان عصر سه‌شنبه 12 اردیبهشت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تدوین لیستی مشترک بین اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان با درنظر گرفتن کاندیداهای شایسته‌ای از ایلات و عشایر، مد نظر آنان است، گفت: اگر چنین لیستی شکل نگیرد، تنها راه تدوین و ارائه لیستی مستقل متشکل از کاندیداهای شایسته حاضر بین داوطلبان شورای شهر شیراز خواهد بود.

پولاديان اعتقاد دارد که دولت یازدهم در میان دولت‌های گذشته بیشترین میزان حمایت و توجه را به جامعه ایلات و عشایر داشته است، گفت: به همین دلیل از کاندیدا شدن دکتر روحانی به جد حمایت می‌کنیم اما در انتخابات شوراها نیز اعتقاد داریم باید متناسب با ظرفیت‌ها و شایستگی‌هایمان جدی گرفته شویم.

وي معتقد است جامعه ایلات و عشایر فارس و جنوب کشور، اندیشه‌های دکتر روحانی را به افکار و مطالبات خود نزدیک‌تر می‌داند، خاطرنشان کرد: دولت يازدهم تنها دولتی بود که دستياری در حوزه قومیت‌ها انتخاب و به نیازها و خواسته‌های جامعه عشایر توجه کرد؛ امروز جامعه ايلاتي و عشاير از عملكرد دولت در توجه به مسائل اجتماعي و فرهنگي قوميت‌ها و رفع مشكلات مراتع براي عشاير كوچ رو و دیگر مسائل، رضایت‌مندی مناسبی دارد.

پولاديان با تاكيد بر اينكه جامعه ايلات و عشاير به دنبال سهم خواهي نيست، افزود: انتظار اين است كه دوستان اصلاح طلب چتر خود را بازتر كنند تا همه افكار و گروه‌هاي سياسي را در بر گیرد؛ جريان اصلاحات بايد به پتانسيل قوميت‌ها اهميت بدهد؛ چرا كه امروز بزرگترين ايل قشقايي كشور مربوط به فارس است، لذا انتظار داریم كه اين جامعه بزرگ متناسب با ظرفيت‌ها و استعدادهايش ديده شود .

دبير جامعه ايلات و عشاير فارس تاکید کرد که اعضای این جامعه در این دوره از انتخابات هم همراه و همگام با مردم ایران در انتخابات مشارکت جدی خواهند داشت.

به گزارش ایسنا، جامعه ایلات و عشایر فارس و جنوب کشور در شیراز ستادی در حمایت از حسن روحانی ایجاد و فعال کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: