• چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-1174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

ثبت اطلاعات شهرك‌هاي صنعتي فارس در سامانه GIS

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان فارس از بارگذاری اطلاعات تمام شهرک صنعتی‌هاي اين استان در سامانه GIS خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این سیستم در واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران و صنعتگران فارس سهولت ایجاد شده است .

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس، شاهپور قنبری گفت: در زمینه مدیریت شهرک‌ها و نواحی صنعتی و نیز فراهم آمدن بستر مناسب برای سرمایه‌گذاران، وجود اطلاعات دقیق از مختصات، مساحت و اطلاعات کامل قطعات واحدهای صنعتی برای ساماندهی و برنامه‌ریزی امری ضروری و مهم بوده که این سامانه این ظرفیت را مهیا کرده است .

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس ادامه داد: سیستم سامانه‌ای GIS با هدف ایجاد تعامل و سهولت در واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران با مشخصات و اطلاعات مکانی و توصیفی دقیق راه‌اندازی شده است و با اجرای این سیستم اطلاعات تمام زمین‌ها و امکانات موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به‌ صورت عملیاتی از طریق سایت http://gis.isipo.ir در اختیار سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت تا با آگاهی از اطلاعات موجود بتوانند نسبت به انتخاب، خرید زمین و سرمایه‌گذاری مناسب اقدام کنند .

وی تصریح کرد: راه‌اندازی سیستم GIS سبب پاسخـگویی به نیـاز کاربران، ساماندهی و افزایش بهره‌وری از منابع موجود، بهینه‌سازی سرمایه‌گذاری و سرعت و دقت در کار می‌شود .

قنبری افزود: با راه‌اندازی و اجرایی کردن این سیستم در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سرمایه‌گذاران می‌توانند از آخرین اطلاعات وضعیت واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به‌ صورت آنلاین مطلع شوند .

وی هدف از اجرای این طرح را حمایت از بخش تولید و سرمایه‌گذاران اعلام و اضافه كرد: اطلاعات و آمار مبنای برنامه‌ریزی هر سازمانی است و جمع‌آوری تمام اطلاعات شهرک‌ها شامل نقشه‌ها، تأسیسات زیربنایی و جداول توصیفی مرتبط با آن‌ها در راستای مشخص کردن وضعیت موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نقش مؤثری در برنامه‌ریزی و حمایت از این صنایع ایفا می‌کند .

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح شفاف‌سازی وضعیت موجود شهرک‌ها و نواحی صنعتی است تا اینکه سرمایه‌گذار بتواند محل موردنظر خود برای سرمایه‌گذاری را با اطمینان انتخاب کند .

قنبری تأکیـد کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اجرای این طرح به دنبال ارتقای سطح خدمات در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی و بهره‌گیری مطلوب مردم از خدمات دولت الکترونیک است تا بتواند با اطلاعات دقیق و مناسب، فضای کسب‌ وکار را بهبود بخشد و موجب رشد و توسعه اقتصادی شود .

به گفته مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس، اين استان عنوان دوم کشور را در تعداد شهرک‌های صنعتی به خود اختصاص داده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: