• جمعه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-2973-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نهایی شدن لیست ائتلاف نیروهای انقلاب در شیراز/
حقدل: برای تهیه لیست خوب عمل نشد
شیخی: اصولگرائي زنده است

با نهایی شدن لیست کاندیداهای ائتلاف نیروهای انقلاب برای انتخابات شورای شیراز، واکنش‌های مختلفی را از سوی چهره‌های مطرح اصولگرایی شاهد بودیم.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، پس از نهایی شدن لیست اصولگرایان که با عنوان ائتلاف نیروهای انقلاب، تدوین و منتشر شده است، قرار نگرفتن نام برخی از چهره‌های شاخص اصولگرایی در این فهرست، واکنش‌هایی را به‌دنبال داشت.

غلام‌مهدی حقدل، رئیس شورای شهر شیراز که در دوره چهارم انتخابات به همراه بسیاری از اعضای کنونی این شورا، به پارلمان شهر شیراز راه یافت، نسبت به این لیست واکنش تندی نشان داد؛ اما محمدعلی شیخی واکنشش احساسی و توام با همراهی بود.

حقدل در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد که این لیست ریشه‌های اصولگرایی را زده و برای تهیه آن خوب عمل نشده است،‌ گفت: اگر جریان قدر ما را نداند، مردم به‌خوبی قدردان بوده و هستند.

وی با تصریح اینکه برای ماندن در عرصه رقابت انتخاباتی شورای شیراز، ترغیب شده است، گفت: پیام‌های زیادی دریافت کرده‌ام، اما تهیه کنندگان لیست و تصمیم‌گیرندگان در شورای اصولگرایان، نه قیم و نه ولی ما نیستند که به جای ما تصمیم بگیرند.

حقدل با بیان اینکه قبلا انصراف خود را از حضور در لیست ائتلاف به اعضای شورا ارائه کرده بود، خاطرنشان کرد: اگر خوب انتخاب و خوب تبلیغ کنیم پیروز هستیم، حال آنکه 2 هفته به انتخابات هنوز تصمیم‌گیری‌ها نهایی نشده است؛ در دوره قبل ما 5 ماه قبل از انتخابات می‌دانستیم چه باید کرد.

رئیس شورای اسلامی شیراز با بیان اینکه برخی از چهره‌های قرار گرفته در لیست انگیزه کار کردن ندارند، گفت: شخصا لیستی ارائه نمی‌دهم ولی تاکید می‌کنم که باید با وسعت نظر و سیاست و تحمل عقاید مخالف، تاثیرگذار حرکت کرد.

او با تاکید براینکه سیاست عرصه اقدامات خشن نیست، گفت: با نظامی‌بازی و چماقی کار کردن موفق نمی‌شویم، گفت: لیست اصولگرایان در این دوره دچار خودزنی و انتحار شده است.

به گزارش ایسنا، یکی دیگر از چهره‌های اصولگرایی مطرح استان فارس و کشور و از سرداران دوران دفاع مقدس که اکنون مسئولیت ستاد مردمی دکتر قالیباف در فارس را عهده‌دار است اما همراهی خود را اصولگرایان و لیست تهیه شده از سوی آنان را اعلام کرد.

محمدعلی شیخی  تاكيد دارد كه علي‌رغم وجود برخي رفتارهاي غيرمنطبق بر اصولگرايي، اين رويكرد و تفكر هنوز زنده و پويا است.

كانديداي اصولگراي شوراي اسلامي شهر شيراز با اعلام انصراف خود از ادامه فعالیت انتخاباتی در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شیراز و در حالیکه بغضش شکست،  گفت: با توجه به اينكه ميثاق‌نامه اصولگرايان را امضا كرده و متعهد شده بودم اگر نامم در ليست قرار نگرفت، به نفع ليست كناره‌گيري كنم.

وي اضافه كرد: اكنون كه به هر دليل نام من در ليست مورد حمايت اصولگرايان قرار نگرفته است، وظيفه دارم كه به وعده‌ام عمل كنم.

اين سردار دوران دفاع مقدس با چشمي اشكبار گفت: با اين اقدام هرچند كوچك قصد دارم اثبات كنم كه اصولگرايي نمرده است.

شيخي تصريح كرد: همه ما وظيفه داريم كه در مسير افزايش حداكثري مشاركت مردم در انتخابات تلاش كنيم.

به گزارش ایسنا، محسن اردکانی، محسن ارکیا، احسان اصنافی، سیروس پاک‌فطرت، غلامعلی ترابی، محمدتقی تذروی، رضی حدائق، مهدی رضائی، محمودرضا طالبان، رضا محمدیان، محسن معین، محمدرضا هاجری و زهرا یقطین، افرادی هستند که نامشان در لیست ائتلاف نیروهای انقلاب شیراز برای پنجمین دوره انتخابات شوراها ذکر شده است.

10 نفر از اعضای این لیست هم‌اینک عضو شورای چهارم شهر شیراز هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: