• پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-3073-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو هيئت نظارت فارس در انتخابات شوراها:

تنها صلاحيت 1 درصد از داوطلبان شوراها در فارس احراز نشد

عضو هيئت نظارت استان فارس در انتخابات شوراها گفت: در اين دوره از انتخابات، صلاحيت حدود يك درصد از كل داوطبان شوراها در كل استان احراز نشده است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، فرج‌الله رجبي پنجشنبه 14 ارديبهشت در جمع خبرنگاران گفت: هيئت نظارت در مسير بررسي صلاحيت‌ها نگاهي توام با سعه صدر داشت و در مقايسه با ساير استان‌ها هم تعداد تاييد صلاحيت‌ها بيشتر بوده است.

وي تصريح كرد: امروز فضاي مناسب و خوبي براي حضور گروه‌ها، ديدگاه‌ها و انديشه‌هاي مختلف در انتخابات شوراهاي شهر و روستا در فارس وجود دارد.

رجبي با بيان اينكه كار آماري بر روي علل رد صلاحيت‌ها انجام نشده است، گفت: در بررسي صلاحيت‌ها حدود 20 درصد از كسانيكه در مراحل قبل صلاحيت‌شان احراز نشده بود، تاييد شده‌اند.

وي يادآور شد: در ادوار گذشته افراد وابسته به جناح اصلاح‌طلب مورد حذف قرار مي‌گرفتند اما در اين دوره تعداد زيادي از افراد شاخص اين گروه سياسي هم تاييد صلاحيت شده‌اند.

رجبي در عين‌حال گفت: البته هر فردي مي‌تواند معترض و گلايه‌مند باشد، شايد افرادي هم بوده‌اند كه ذي‌حق بودند اما شرايط براي احراز صلاحيت آنان فراهم نبود.

وي با تصريح اينكه قطعا فردي با ديدگاه‌هاي اصلاح‌طلبي است، گفت: در اين دوره از انتخابات به دليل مسئوليتي كه در هيئت نظارت دارم، اجازه مداخله و اظهار نظر در مورد ليست‌ها و افراد را ندارم؛ اخلاق حكم مي‌كند كه اعضاي هيئت نظارت رفتاري داشته باشند كه همه احساس آرامش داشته باشند.

رجبي با بيان اينكه هيچ حق امضايي براي انتخاب كانديداهاي ليست اصلاح‌طلبان ندارد، گفت: حتي اگر حق امضا و رايي به من بدهند هم قبول نكرده و از آن استفاده نخواهم كرد.

وي در خصوص انتخابات رياست‌جمهوري نيز گفت: معتقد هستم كه نمايندگان مجلس بايد در تبيين وضع موجود براي مردم تلاش بيشتري انجام دهند؛ اقدامي كه دكتر لاريجاني انجام داد و در خصوص يارانه‌ها صحبت كرد، يك موضع‌گيري به‌حق و شايسته بود.

رجبي با تصريح اينكه حكومت به معناي دادن نان و آب به مردم نيست بلكه ايجاد اعتماد و افزايش سرمايه‌هاي اجتماعي بسيار اهميت دارد، گفت: ركن پاي‌بندي مردم به حكومت داشتن اعتماد به حاكمان و مسئولان است.

وي با تاكيد براينكه روزنامه‌نگاران و اصحاب رسانه در آگاهي بخشي به جامعه بايد فعالانه‌تر ورود كنند، گفت: به نظر مي‌رسد تمام روزنامه‌نگاران و نمايندگان مردم در مجلس بايد شرايط عمومي را روشن كنند؛ بايد به مردم واقعيت‌ها گفته شود.

رجبي يادآور شد: مجلس با تصويب برنامه ششم توسعه مسير حركت دولت را مشخص كرده است؛ شايد حتي يك سوم از مسائل تبيين شده در اين برنامه هم اجرايي نشود، حال اگر وظايف و تكاليف ديگري بيش از آنچه بر اساس واقعيت‌ها در برنامه توسعه پيش‌بيني شده مطرح شود، به سرانجام رسيدن كار دشوار خواهد بود.

نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: بايد حرف‌ها و وعده‌هايي كه از سوي كانديداهاي محترم مطرح مي‌شود، در قاعده كلي حفظ مصالح عمومي باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: