• پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-1274-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بهره‌برداري از فاز دوم بزرگراه كوهسار مهدي شيراز

طي مراسمي بهره‌برداري از فاز دوم پروژه بزرگراه كوهسار مهدي در شيراز آغاز شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، شهردار شيراز پنجشنبه 14 ارديبهشت در مراسم بهره‌برداري از فاز دوم پروژه بزرگراه كوهسار مهدي، گفت: براي اجراي اين پروژه 6 سال به شكل مداوم تلاش شده است.

علي‌رضا پاك‌فطرت اعتقاد دارد اجراي اين پروژه، اعتماد به‌نفس و خودباوري را در مهندسان جوان و كارشناسان مسائل شهري شيراز، تقويت كرده است.

به گفته شهردار شيراز، تکمیل رینگ اصلی ترافیکی شمال و شمال غربی شیراز و دسترسی ایمن و مناسب از محل بلوار جمهوری به محدوده شمالی و شمال غرب و اتصال به بزرگراه آیت‌الله محلاتی و ادامه رینگ اصلی شهر و كاهش سفرهاي درون‌شهري، كاهش هزينه‌ سفرهاي درون‌شهري و ... را از اهداف عمده اين پروژه بوده است.

پاك‌فطرت ضمن قدرداني از روساي دانشگاه شيراز در ادوار مختلف، قرارگاه خاتم‌الانبياء، پليس راهور و صدا و سيما، گفت: اجراي این پروژه بخش بزرگی از مشکل ترافیک شیراز را مرتفع خواهد كرد.

شهردار شيراز تاكيد دارد كه رعایت مسائل زیست‌محیطی يكي از شاخصه‌هاي پروژه بزرگراه كوهسار مهدي است به شكلي كه كمترین تخریب فضای سبز در آن انجام شده است.

به گزارش ايسنا، رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: پروژه كوهسار مهدي 18 کیلومتر است كه بلوار جمهوري اسلامي را به دینکان متصل كرده و امكان دسترسي به بزرگراه حسيني‌الهاشمي و تردد در مسير جنوب شيراز را فراهم مي‌كند.

احمدرضا نقیب‌زاده با يادآوري اينكه این پروژه در سه فاز تعریف شده بود، گفت: فاز اول آن با عنوان بزرگراه آيت‌الله محلاتي، سال 94 به بهره‌برداري رسيد و فاز دوم نيز حد فاصل ميدان جام‌جم تا بلوار شهيد چمران است.

او با بيان اينكه فاز سوم که اتصال سه‌راهی تا کمربندی جوادیه است تا 12 ماه آتی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: در این پروژه که امروز افتتاح شد در حدود 200 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و ما شاهد احداث چهار تونل در قالب دو تونل دو قلو در مجاورت هم بودیم که دو تونل کوچک هر کدام به طول 350 متر و دو تونل بزرگ تر نیز یکی به طول یک کیلومتر و دیگری 900 متر است .

رئيس كميسيون حمل و نقل شوراي شيراز همچنين گفت: پروژه کوهسار مهدی شامل چهار پروژه بزرگ و20 ریز پروژه است و به لحاظ تاثيرگذاري بر ترافيك شيراز سهم بسزايي را ايفا خواهد كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: