• شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-3514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون اجتماعي پليس فارس:

موفقيت‌هاي پليس حاصل مشاركت مردم است

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان اعتقاد دارد كه موفقيت‌هاي پليس در بخش‌هاي مختلف مديون مشاركت و همكاري مردم و اين همكاري نشان‌دهنده اعتماد مردم به نيروي انتظامي است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سرهنگ كاووس محمدي شنبه 16 ارديبهشت در همايش رابطان اجتماعي اداره‌هاي دولتي و سازمان‌هاي مردم نهاد كه با محوريت پيشگيثري از آسيب‌هاي اجتماعي برگزار شد، نقش رسانه‌ها را در ارتقاء آگاهي‌ها و اطلاع‌رساني و تغيير افكار عمومي جامعه بي‌بديل توصيف كرد.

او با بيان اينكه آموزش نقش مهمي در ارتقاء فرهنگ قانون پذيري افراد دارد، گفت: آموزش‌هاي لازم به افراد در خصوص مزيت‌هاي قانونمدار بودن در جامعه، انگيزه فردي را ارتقاء بخشيده و موجب توجه به رعايت قانون مي‌شود.

محمدي با بيان اينكه همواره افرادي در هر اجتماعي قانون گريز هستند، گفت: در خصوص اينگونه افراد نيز بايد مجازات‌هاي بازدارنده و سلبي در نظر گرفته شده و بر اجراي آن نيز نظارت دقيق وجود داشته باشد.

معاون اجتماعي نيروي انتظامي فارس همچنين با بيان اينكه تحقق فرهنگ قانون پذيري افراد جامعه در گرو همكاري و مشاركت تمامي نهادهاي اجتماعي و فرهنگي است، ابراز اميدواري كرد كه همه نهادها در جامعه براي ارتقاء فرهنگ قانون پذيري و احترام به قانون تلاش كنند .

وي در بخش ديگري از سخنان خود گزارشي از اقدامات اداره آموزش همگاني معاونت اجتماعي استان فارس ارائه و اضافه كرد: در اين خصوص جلسات بسيار متعددي در راستاي كاهش آسيب‌هاي اجتماعي مانند اعتياد، طلاق، فضاي مجازي و ديگر موارد انجام شده است.

محمدي گفت: معاونت اجتماعي پليس فارس سال گذشته 146 نمايشگاه با موضوع حجاب و پيشگيري اجتماعي از جرائم در اين حوزه را با همكاري ساير سازمان‌ها بر پا كرد .

اين مقام انتظامي كاهش 50 درصدي حوادث چهارشنبه آخر سال را حاصل اقدامات خوب و مؤثر پليس با همكاري ساير نهادهاي اعلام و اضافه كرد: اميدواريم با تداوم اين همكاري و همچنين مشاركت عمومي مردم، آسيب‌هاي اجتماعي روز به روز كاهش يابد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: