• شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-3076-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

راه‌اندازي انستيتو زنجيره‌اي ارزش متانول در شيراز

انستیتو زنجیره‌ای ارزش متانول شيراز با همكاري دانشگاه شيراز و وزارت نفت در راستاي توليد دانش فني حوزه پتروشيمي راه‌اندازي شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، شنبه 16 ارديبهشت و طي مراسمي ويدئوكنفرانسي و با حضور وزير نفت، انستيتو زنجيره‌اي ارزش متانول دانشگاه شيراز راه‌اندازي شد.

رئيس انستيتو زنجيره‌اي ارزش متانول شیراز در مراسم بهره‌برداري از اين مركز، گفت: هدف از اين اقدام توسعه ارتباط دانشگاه و صنعت در تاكين نيازهاي علمي و فني صنايع مرتبط با پتروشيمي است.

محمدرضا رحيم‌پور با بيان اينكه تدوين دانش فني ستنز متانول و فرآورده‌هاي پتروشيمي از ديگر اهداف اين طرح است، گفت: 10 درصد از هزينه‌هاي صنعتي در حوزه پتروشيمي بايد صرف توليد دانش و انجام تحقيقات شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس نيز گفت: انستیتو زنجیره‌ای ارزش متانول نخستین طرحي است كه در اين حوزه در فارس اجرا مي‌شود.

يدالله رحماني با اشاره به ظرفيت‌هاي نفت و گازي استان فارس، توجه به بنيان‌هاي علمي در حوزه نفت و گاز را يكي از ضرورت‌هاي امروز كشور برشمرد و گفت: قرارداد این طرح اواخر سال 94 بین دانشگاه شیراز و وزارت نفت منعقد و با 34 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار شروع شده است.

رحماني این طرح را در راستاي اقتصاد مقاومتی ارزيابي و اضافه كرد: هزينه اجراي اين طرح كه زمينه ساز توليد دانش در حوزه پتروشيمي است، بسيار كمتر از هزينه دريافت دانش فني از شركت‌هاي خارجي توسط پتروشيمي‌ها خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: