• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-3476-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست دانشگاه فرهنگيان:

منشور حقوق شهروندي دست آورد بزرگ دولت است

سرپرست دانشگاه فرهنگيان معتقد است كه تدوين منشور حقوق شهروندي اگرچه با تاخير انجام شد اما يكي از بزرگترين دست‌آوردهاي دولت يازدهم محسوب مي‌شود.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، محمود مهرمحمدي دوشنبه 18 ارديبهشت در سومين همايش ملي تربيت معلم در شيراز گفت: منشور شهروندي نقشي اساسي در تثبت حكومت ديني و توجه اين حاكميت به مباحث حقوق بشري دارد.

او با اشاره به نقشي كه معلمان در تبيين حقوق شهروندي مي‌توانند ايفا كنند، به تشريح مباحث اصلي مد نظر حقوق شهروندي پرداخت و تاكيد كرد كه علاقه‌مندان به حاكميت حكومت ديني در جوامع، براي حقوق شهروندي اهميت ويژه‌اي قائل هستند.

مهرمحمدي با تصريح اينكه دانشگاه فرهنگيان بايد در زمينه اجراي منشور حقوق شهروندي در حوزه آموزش و پرورش، زيرساخت‌هاي لازم را ايجاد كند، گفت: دانشگاه فرهنگيان متولي اصلي تربيت معلم در كشور محسوب مي‌شود و معلمان نيز بايد براي تبيين اين گفتمان در جامعه تلاش كنند.

سرپرست دانشگاه فرهنگيان با بيان اينكه با كمك و همراهي معلمان مي‌توان حقوق شهروندی را نه تنها در آموزش و پرورش كه در ديگر بخش‌هاي جامعه نيز تبيين كرد و اشاعه داد، گفت: معلم یک کنشگر اجتماعی است و باید همه ابزارهای لازم برای تقویت این نقش را در اختيار داشته باشد.

مهرمحمدي در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد براينكه تربيت معلم يك كار تخصصي است، گفت: در بعضي سال‌ها از اين كار غفلت شد؛ تربيت معلم بايد در پويش علمي كشور ديده شده و تاثيرگذار باشد.

به گزارش ايسنا، سومين همايش يك روزه تربيت معلم توسط دانشگاه فرهنگیان با همکاری دانشگاه شیراز در محورهای اسناد فرادستی و مبانی تربیت معلم، آموزش و برنامه‌های درسی تربیت معلم، الگوهای نوین توسعه حرفه‌ای معلمان، تحول و نوآوری در تربیت معلم، منشور حقوق شهروندی و اقتضائات تربیت معلم برگزار شد.

با انتشار فراخوان اين همايش، تعداد 564 مقاله به دبیرخانه ارسال شده بود كه از اين تعداد 160 مقاله براي ارائه پذيرفته شده كه 35 مقاله در قالب سخنراني و 45 مقاله به شكل پوستر ارائه مي‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: