• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-3676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر کل آموزش و پرورش فارس:

مبناي تربیت دانشجو معلمان باید كار عملي باشد

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: باید با کاهش مطالب تئوری درآموزش دانشجو معلمان و تاکید بر خلاقیت در آموزش و تربیت آنها ، کار تیمی و عملی را در بین آنها ترویج داد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حمیدرضا آذری دوشنبه 18 ارديبهشت در سومین همایش ملی تربیت معلم گفت: تا زمانی که ساختار آموزش و پرورش متمرکز باشد اهداف نظام تعلیم و تربیت که افزایش کیفیت و نظام بهره وری است تحقق نمی یابد .

وي با تاکید بر اینکه " تعوری پردازی وزمینه سازی شرط لازم برای تحقق اهداف  آموزش و پرورش است " گفت:  نقشه کشی و تئوري‌ پردازی بدون توجه به واقعیت های مختلف اقلیمی، اجتماعی و فرهنگی نتيجه بخش نيست.

آذري با بيان اينكه آموزش و پرورش از وزارت خانه‌های مظلوم به‌شمار مي‌رود، گفت: انتخاب مواد اولیه آموزش و پرورش كه همان نیروی انسانی است در اختیار نظام تعلیم و تربیت نیست و تا زمانی که این اختیار به متولی اصلی نظام تعلیم و تربیت واگذار نشود نتیجه ای حاصل نمی شود .

وی بازخورد فعاليت دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگيان در آموزش و پرورش را مثبت ارزيابي و اضافه كرد: معلمی که برای خدمت در آموزش و پرورش استخدام می‌شود باید شرایط ماندگاری را داشته باشد و لازمه این مهم آن است که با تمرکز زدایی همه شاخص‌های موثر در آموزش  و پرورش متناسب با شرایط جغرافیایی هر مکانی تعیین شود .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با تاکید بر اهمیت مدرسه محوری  افزود: سند تحول بنیادین زمانی اثر گذار خواهد بود که متغیر های آن نیز که در به ثمر نشستن این سند نقش دارند در اختیار آموزش و پرورش باشد .

وی با اشاره بر لزوم ایجاد عدالت آموزشی گفت: عدالت آموزش از برجام هم مهمتر است ، چرا که با عدالت آموزشی می توان امید داشت که در سال های آینده دانش آموزان مناطق محروم نیز در نظام سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور دخیل بوده و نقش موثری داشته باشند .

آذری با تاکید بر لزوم ایجاد ابتکار در آموزش و تربیت دانشجویان  دانشگاه فرهنگیان گفت: با کاهش مطالب تئوری درآموزش این دانشجویان و تاکید بر خلاقیت در آموزش و تربیت آنها ،باید کار تیمی و عملی را در بین آنها ترویج داد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: