• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-3776-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سومین همایش ملی تربیت معلم در شیراز برگزار شد

سومين همايش ملي تربيت معلم، به همت دانشگاه فرهنگيان و با همكاري آموزش و پرورش فارس و دانشگاه شيراز با حضور ميهماناني از سراسر كشور برگزار شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، دبیر علمی همایش ملي تربيت معلم و رئيس دانشكده علوم تربيتي و روان شناسي دانشگاه شيراز گفت: 564 مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شد که از این تعداد 160 مقاله به عنوان مقالات منتخب همایش معرفی شدند .

بابك شمشري افزود: 39 مقاله از  جمع مقالات منتخب برای ارائه در این همایش به صورت سخنرانی  انتخاب شدد و 45 مقاله نیز به صورت پوستر تهیه گردید و 76 مقاله نیز در مجموعه مقالات این همایش چاپ و در اختیار مخاطبین قرار گرفته است .

  رئيس دانشكده علوم تربيتي و روان شناسي دانشگاه شيراز هدف از برگزاری این همایش ها را  ترویج و گسترش زمینه  تفکر ، اندیشه ورزی ، مطالعه و تحقیق  در حوزه تربیت معلم بیان کرد .

شمشیری با بیان اینکه حوزه تربیت معلم از قدیمی‌ترین حوزه‌های ما می‌باشد، افزود: سابقه  نظام تربیت معلم در ایران به شکل نوین به حدود 90 سال قبل از این بر می گردد و در این حوزه در عمل نیز تلاش های زیادی انجام شده است .

دبیر علمی سومین همایش ملی تربیت معلم افزود: مشکل همیشگی نظام تربیت معلم ما این بوده که پشتوانه نظری ، تحقیقاتی و مطالعاتی لازم را نداشته و به همین دلیل معمولا سعی بر الگو برداری از نظام های تربیتی سایر کشور های پیشرفته ر این زمینه شده است.

وی تاکید کرد: نظریه پردازی در این حوزه نیازمند پشتوانه  تحقیقاتی ، پژوهشی و مطالعاتی است و باید موضوع مطالعه و تحقیقات به یک گفتمان در این حوزه تبدیل شود .

رئيس دانشكده علوم تربيتي و روان شناسي دانشگاه شيراز گفت:تلاش ما این است تا با همکاری دانشگاه های مادر و دانشگاه فرهنگیان ، موضوع تربیت معلم را به یک گفتمان  پژوهشی و مطالعاتی تبدیل کنیم تا شاهد نظریه پردازی در این حوزه نیز باشیم .

شمشیری گفت: آنچه که در این همایش ارائه خواهد شد، به صورت مکتوب و لوح فشرده مستند و در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ( ISC ) ثبت خواهد شد تا ادبیاتی را برای تحقیقات بعدی فراهم كند.

دبير علمي سومين همايش ملي تربيت معلم گفت: برای نخستین بار در حوزه همایش‌های تربیت معلم، این همایش به صورت آنلاین در اختیار مخاطبین و علاقمندان قرار گرفته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: