• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-1574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاري همايش ايمني توسط توزيع برق شيراز/

معاون توزيع برق شيراز:
ضريب وفور و شدت حوادث كاسته شده است

پنجمين همايش سلامت، ايمني و محيط زيست شركت توزيع نيروي برق شيراز و با حضور مديران و پرسنل اجرايي اين شركت با هدف پايش و ارتقاء شاخص‌هاي ايمني و تاثيرگذاري آن بر سلامت فرد و محيط زيست، برگزار شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس،   مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شيراز دوشنبه 18 ارديبهشت در پنجمين همايش سلامت، ايمني و محيط‌ زيست، با تشريح اهميت توجه به ايمني در فعاليت‌هاي حرفه‌اي و تخصصي مرتبط با برق، گفت: خوشبختانه اين شركت طي سال‌هاي اخير موفق به ارتقاء شاخص‌هاي ايمني شده است .

جلال زراعت‌پيشه با تصريح اينكه، توجه به ايمني در شركت توزيع برق شيراز به‌عنوان يك اصل و اولويت مد نظر تمام مسئولان و مديران قرار داشته و دارد، برگزاري همايش‌هاي عمومي و تخصصي را زمينه‌ساز ارتقاء آگاهي‌هاي فردي و دست‌يابي به سطحي مطلوب از ايمني دانست.

زراعت‌پيشه گفت: يكي از مهمترين عوامل موثر در ارزيابي‌هاي سالانه شركت‌هاي توزيع برق سراسر كشور، توجه به شاخص‌هاي ايمني و رعايت اين شاخص‌ها در فعاليت‌ها و تعداد حوادث ناشي از كار واقع شده در طول سال است .

به گفته مديرعامل شركت توزيع نيروي برق شيراز، طي سال‌هاي اخير، عملياتي شدن رفتارهاي ايمن از سوي كاركنان اين شركت موجب كاهش چشمگير حوادث ناشي از كار شده است .

  زراعت‌پيشه همچنين به تاثيرات مستقيم سلامت فردي و محيط زيست بر ايمني و بالعكس اشاره و لزوم برگزاري دوره‌هاي مختلف تخصصي براي ارتقاء آگاهي‌ها و روزآمد كردن دانش نيروي انساني در حوزه‌هاي مختلف تاكيد كرد .

  معاون ديسپاچينگ و بهره‌برداري شركت توزيع نيروي برق شيرازنيز اعتقاد دارد كه اهمتام جدي اين شركت در ارتقاء شاخص‌هاي ايمني زمينه‌ساز رشد در ابعاد مختلف شده است .

  منصوري‌صبا با ارائه آماري در خصوص وقوع حوادث ناشي از كار طي سال‌هاي گذشته تاكنون، گفت: براساس شاخص‌هاي آماري شاهد ارتقاء مطلوب شركت توزيع نيروي برق شيراز بوده‌ايم .

  وي توضيح داد: ميزان ضريب وفور حوادث به‌عنوان يك شاخص مهم طي سال‌هاي  اخیر از 4.23 به 0.9 درصد رسيده و شاخص ضريب شدت حوادث نيز از 6.05 به 0.06 كاهش يافته است.

منصوري‌صبا گفت: اعتبارات هزينه شده در زمينه الزامات بهداشت، ايمني و محيط زيست طي سال‌هاي 88 تا 95 بالغ بر 152 ميليارد ريال بوده است .

  معاون شركت توزيع نيروي برق شيراز با اشاره به تاثير دوره‌هاي آموزشي برگزار شده در ارتقاء شاخص‌هاي ايمني اين شركت، گفت: در سال 95 اين شركت بالغ بر 34 هزار و 477 نفرساعت دوره آموزشي برگزار كرد كه 14 هزار و 890نفر ساعت توسط دفتر آموزش و 19 هزار و 587 نفر ساعت بوده است .

  محمدفام، عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي همدان نيز به‌عنوان كارشناس در اين همايش پيرامون ايمني و اهميت ايمني در جهان سخنراني كرد .

  اين استاد دانشگاه اعتقاد دارد كه هزينه‌هاي انجام شده براي ارتقاء شاخص‌هاي ايمني، سرمايه‌گذاري بوده و به دليل تاثيرات آن بر سلامت فرد و جامعه و محيط زيست، منجر به تسهيل روند توسعه و شتاب‌بخشيدن به بهبود شرايط مي‌شود .

به گزارش ايسنا در پنجمين همايش ايمني، سلامت و محيط زيست شركت توزيع نيروي برق شيراز، به 35 كارگر شركت‌هاي پيمانكاري تابعه توزيع برق شيراز، 10 كارشناس وناظر ايمني و 2 مدير برتر ايمني، تنديس يادبود و جوايزي تعلق گرفت؛ همچنين كلاه  زرين ايمني كه سال گذشته در اختيار امور يك بود، به واسطه كسب بهترين عملكرد در شاخص‌هاي مرتبط با ايمني به امور هفت شيراز اعطا شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: