• سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-1774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز:

حمايت‌هاي بانك شهر عاملي موثر در توسعه عمراني شيراز محسوب مي‌شود

معاون مالي و اقتصادي شهرداري شيراز اعتقاد دارد كه حمايت‌هاي بانك شهر يكي از عوامل بسيار موثر در توسعه عمراني كلانشهر شيراز به شمار مي‌رود.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومي شهرداري شيراز، محمدحسن اسدي، بانک شهر را تحول آفرین و پیشرو دانست و گفت: طي هفت سال فعاليت اين بانك، خدمات متفاوتي در مسير تامين منابع مالي و اقتصادي به شهرداري‌ها ارائه شده است.

اسدي با بيان اينكه بانك شهر امروز نقش كليدي در مديريت شهري برعهده دارد، گفت: 72 درصد از سهام اين بانك متعلق به هشت كلانشهر كشور است كه هر كدام از اين كلانشهرها بين 6 تا 10 سهام را در اختيار دارند.

وي با يادآوري اينكه 7 درصد سهام اين بانك متعقل به شهرداري شيراز است، تعامل بين اين دو مجموعه را مطلوب خواند و گفت: حمایت‌های بانک شهر در پیشبرد اهداف و سیاست گذاری‌های مدیریت شهری و به سرانجام رسیدن پروژه‌های عمرانی بسیار روشن و چشمگیر است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز گفت: با توجه به اهمیت درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها، مدیریت شهری شهرداری شیراز بر آن شد تا با اتکا به روش‌های نوین درآمدهای پایدار و مهندسی مالی مناسب نسبت به تامین اعتبارات لازم اقدام كند.

اسدي با تصريح اينكه دستيابي به اين مهم بدون حمايت بانك شهر و توسعه فعاليت‌هاي مديريت شهري، امكان‌پذير نبود، خاطرنشان كرد: اگر چه همکاری و تعامل بانک شهر با شهرداری شیراز در تامین مالی و جلب مشارکت‌های بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت‌ها موثر و نتیجه بخش بوده است، اما ضرورت گسترش تعاملات و استفاده از ایده‌های نوین براي تسهیل تامین منابع مالی پروژه‌های شهری از طریق منابع بانک بدیهی به نظر می‌رسد.

اسدی بانک شهر را از جنس مدیریت شهری و هم سو با سیاست گذاری های شهرداری شیراز دانست و افزود: اين بانك با پرداخت بیش از 5500 فقره تسهیلات بانکی به پیمانکاران شهرداری شیراز براي اجرای پروژه‌های عمرانی و همچنین ارائه ضمانت نامه‌های بانکی به آنان نقش بسزایی در بهبود ارتباط میان شهرداری و پیمانکاران دارد. این مهم گویای آن است که بیشترین بانک به حوزه ایجاد زیرساخت های شهری وارد می‌شود.

اسدی با اشاره به تعاملات شهرداری شیراز و بانک شهر به عنوان بانک عامل انتشار و فروش اوراق مشارکت افزود: بانک شهر تا کنون عامل انتشار 4 دوره اوراق مشارکت شهرداری شیراز و قطار شهری بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: